×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۳ آذر - ۱۴۰۱  
true
true
ضرورت توجه شورا در اختصاص بودجه برای زیرساخت‌های نقاهتگاه‌های شهری

به گزارش “فرازنیوز”   سید علی مفاخریان در حاشیه بازدید از نقاهتگاه آرادکوه با تأکید بر ظرفیت نقاهتگاه و پناهگاههای سگ های بی صاحب برای جذب گردشگر گفت: ایجاد مناطق گردشگری شهری با رویکرد حمایت از حیوانات می تواند از جاذبه‌های توریستی پایتخت قلمداد شود اما در حال حاضر چنین فضایی نه تنها در تهران بلکه در سطح کشور وجود ندارد.

وی به لزوم تامین زیرساخت برای کاربری گردشگری در نقاهتگاه اشاره کرد و گفت : برای این کار باید استانداردهای مشخصی در نظر گرفته شود تا از ظرفیت سگ‌های بدون صاحب استفاده کرد .

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در خصوص ارائه آموزش‌ها برای همزیستی انسانها و حیوانات شهری تصریح کرد: در نقاهتگاهها بعد از درمان و واکسیناسیون سگ‌ها میتوان از ظرفیت آنها برای دهکده حیوانات، مهربانی با کودکان، کودکان اوتیسمی ، موضوعات آموزشی مورد استفاده قرار داد. توالی آموزش و استفاده شهروندان جاذبه گردشگری ایجاد می‌کند.

 

مفاخریان ادامه داد:به طور مثال نحوه غذا دهی به حیوانات که اکنون به شکل نادرستی با ترحم در حال انجام از سوی شهروندان را می‌توان با کمک این مراکز اصلاح کرد تا از آسیبهای آن به اکوسیستم کاست.

وی با اشاره به لزوم تامین برخی تجهیزات برای کلینیک درمانی در نقاهتگاه آرادکوه عنوان کرد: بر اساس قول مساعد مهندس میلانی به عنوان رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران اعتباری برای تامین زیرساخت های بهداشتی و تجهیز کلینیک های درمانی اختصاص پیدا می‌کند و تا پایان سال جاری اقدامات لازم درخصوص آن انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در پایان خاطرنشان کرد : همین‌طور حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی استان تهران می تواند با معرفی مناطقی را که امکان آزاد سازی و رها سازی حیوانات در آن وجود داشته باشد، در مساله مدیریت حیوانات شهری کمک زیادی کنند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false