×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
true
true
جزئیات شرایط دریافت کمک هزینه زایمان

به گزارش  “فرازنیوز” محمدحسن زدا کارشناس سازمان تأمین اجتماعی درباره کمک هزینه زایمان، اظهار کرد: ۲۰ درصد بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی خانم هستند و باید توجه ویژه‌ای به وضعیت اشتغال آن‌ها کنیم.

 

کارشناس سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه در ماده ۵۹ قانون تامین اجتماعی،  درباره کمک هزینه زایمان افزود: اگر خانم بیمه شده‌ای یک سال سابقه بیمه داشته باشد می‌تواند از ۶ ماه بارداری استفاده کند و ۲.۳ حقوق خود را دریافت کند.

 

زدا با اشاره به اینکه این قانون در سازمان‌هایی که تامین منابع شده باشد ۹ ماه و در سازمان‌هایی که هنوز تامین منابع نشده باشد ۶ ماه اجرا می‌شود، اضافه کرد: مکاتبات زیادی در این زمینه داشته ایم تا بتوانیم برای تمام بیمه شدگان تامین اجتماعی ۹ ماه را اجرا کنیم.

 

وی بیان کرد: برای سال ۹۸ بار مالی ۳۶۰ میلیارد تومان پیش بینی شده بود و در قانون برنامه ششم آمده اگر سازمان بیمه‌گر نتواند منابع مالی خود را فراهم کند نمی‌تواند قانونی را اجرا کند.

 

کارشناس سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: اگر سازمان بیمه‌گر منابع خود را تامین نکرده باشد، نمی‌تواند از منابع دیگری برای هزینه زایمان استفاده کند چراکه این اقدام جرم تلقی می‌شود و تاکنون هم این منابع تامین نشده و مجبور هستیم ۶ ماه اجرا کنیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false