×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰  
true
true
دولت ضامن منافع سپرده گذاران بانک های دولتی است

به گزارش  “فرازنیوز”   معاون بانکی وزیر اقتصاد افزود: برای افزایش بهره وری و جلوگیری از فساد در ابتدا صورت های مالی شرکت های زیر مجموعه وزارت اقتصاد و در گام بعدی صورت های مالی همه شرکت های دولتی در سایت کدال منتشر خواهد شد.

 

وی افزود: با این حال هدف از ایجاد شرکت های دولتی به ویژه بانک ها صرفاً سودآوری نیست و توسعه عدالت اجتماعی و رفاه جامعه نیز از اهداف این شرکت هاست.

 

معاون وزیر اقتصاد گفت: به عنوان مثال بانک های دولتی باید علاوه بر اقدامات معمول بانکی در طرح های زیربنایی و عمرانی دولتی مشارکت داشته باشند و در مناطقی که بانک های خصوصی اقدام به ایجاد شعبه نمی کنند خدمت رسانی داشته باشند.

 

وی با اشاره به انتشار صورت های مالی بانک ملی و زیان این بانک و شبهه های مطرح شده در این زمینه گفت: امروز اطلاعات ۴ بانک دیگر از جمله مسکن ،توسعه صادرات ،صنعت و معدن و کشاورزی نیز روی سایت کدال منتشر شد.

 

معمارنژاد گفت:امروز بانک ملی بیش از ۳ هزار شعبه در سراسر کشور دارد که برخی از آن ها کارایی لازم را ندارد، اما از این جهت برای ارائه خدمات بانکی در نقاط مختلف کشور مجبور به حفظ این شعب هستیم

 

وی گفت: یکی دیگر از دلایل این موضوع نگهداری اموال منجمد در بانک ها از جمله بانک ملی بوده است که برنامه جدیدی تدوین شده تا بانک ها ملزم باشند دارایی ها را به وجوه قابل ارائه تبدیل کنند.

 

وی افزود: با این حال امروز دارایی بانک ملی ۶۳۰ هزار میلیارد تومان است که بخشی از آن هنوز تجدید ارزیابی نشده و رقم های بیشتری را شامل می شود

 

معمارنژاد گفت: زیان بانک ملی سال گذشته ۵۸ درصد کاهش یافته است و ۴۹ درصد افزایش درآمد داشته است.

 

معاون وزیر اقتصاد گفت:مطالبات غیرجاری بانک ملی نیز با ۱۷ درصد کاهش به ۶ درصد رسیده است.

 

به گفته معمارنژاد دولت به عنوان تنها سهامدار بانک های دولتی به عنوان پشتوانه محکمی منافع مشتریان را تضمین می کند.

 

وی گفت: امیدواریم کارشناسان به صورت منصفانه صورت های مالی شرکت های دولتی و بانک های دولتی را مورد نقد قرار دهند و در آینده صورت های مالی بیش از ۳۰۰ شرکت دولتی منتشر خواهد شد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false