×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰  
true
true
حضور بیش از ۵۰۰ نفر از کودکان مراکز پرتو در ویژه برنامه روز ملی کودک

به گزارش  “فرازنیوز”   سید مالک حسینی مدیر عامل این سازمان در حاشیه برگزاری «جشنواره بادبادک ها» گفت: هر سال در ۱۶ مهر که با روز ملی کودک مصادف است، برای کودکان بزرگداشت و برنامه هایی با هدف توجه بیشتر مدیریت شهری به بچه ها یا برای آگاه سازی عمومی نسبت به «حق کودک بر شهر» برگزار می شود.

وی افزود: کودکان سرمایه های کشور و اداره کنندگان جامعه در آینده هستند. اگر آن ها دوره کودکی خوبی نداشته باشند، در آینده خروجی های خوبی نخواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی عنوان کرد: ماموریت سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی بیشتر مربوط به کودکان کم برخوردار اعم از کودکان کار، آسیب دیده و در معرض آسیب است، اما ما همواره تلاش کردیم این کودکان را مانند دیگر کودکان شهر ببینیم.

حسینی ادامه داد: برنامه هایی که در این هفته تدارک دیده شد با همین رویکرد بود. برنامه اصلی با عنوان «جشنواره بادبادک ها» امروز در بوستان ولایت برگزار شد و از تمام مناطق تهران بیش از ۵۰۰ کودک میهمان ما بودند. این جشنوراه یک کار مشارکتی و گروهی است که کودکان علاوه بر تجربه حضور چند ساعت شاد و مفرح در کنار یکدیگر می توانند در کنار هم بازی ها، سرگرمی ها و نقاشی های زیبایی را خلق کنند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره بادبادک ها و تمامی برنامه های هفته ملی کودک در تمام مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران برگزار می شود، گفت: معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برنامه هایی را به طور مشترک به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ کرده است، اما سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی به طور خاص روی کودکان کمتر برخوردار، آسیب دیده و کار تمرکز دارد.

حسینی عنوان کرد: یکی از برنامه ها و تجربه های موفق ما تحت عنوان «پیک امید» که در نوروز آن را تجربه کردیم و در هفته کودک هم آن را دنبال می کنیم، حضور یک سیستم پرتابل در مناطق است که به طور سیار و در یک خودرو در مناطق مختلف حضور پیدا می کند. توسط پیک امید برنامه های تفریحی و فرهنگی متفاوتی برای بچه ها اجرا می شود.

مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی در پایان تصریح کرد: تلاش داریم در این هفته هم جامعه را نسبت به موضوع کودکان و به خصوص کودکان خاص حساس کنیم و هم برای این آن ها شرایط متفاوت و مفرحی را ایجاد کنیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false