×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
ضرورت بازنگری کاربری فضاهای فرهنگی و اجتماعی متناسب با نیاز شهروندان

به گزارش   “فرازنیوز”  زهرا شمس احسان ،عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران در بازدید از منطقه ۲ با بیان اینکه ایجاد شهر حامی خانواده از طرح های مورد توجه شورای شهر است ، گفت:این طرح نباید به عنوان یک برنامه کوتاه مدت و در بخش نظریه پردازی بماند، بلکه  باید با استفاده از همه ظرفیت های موجود و بسترسازی ، برای تحقق آن تلاش کرد.

وی توانمند سازی خانواده ها،توجه به زنان سرپرست خانوار و.. از جمله مباحث مطرح در این طرح برشمردو گفت: با توجه به پتانسیل های طبیعی و ظرفیت های موجود در منطقه  ۲،باید بسترهای لازم برای استفاده شهروندان و خانواده ها فراهم شود به طور مثال  احیای کافه پاچنار که فرصت فعالیت بانوان کارآفرین محله را فراهم کرده است می تواند نمونه ای از طرح های اجتماعی موفق باشد.

وی مراکز مهارت آموزی کوثر،مرکز پرتو را از طرح های اجتماعی قابل ارزش  دراین زمینه برشمرد و اظهار امیدواری کرد این مرا کز با مدیریت صحیح بتوانند خدمات موثری را به شهروندان ارائه کنند.

عضو شورای شهر تهران اجرای طرح شهر دوستدار کودک  را یکی از نیازهای مهم در استاندارد سازی فضاهای شهری برشمردو،گفت: بوستان ستارخان که به عنوان بوستان دوستدار کودک انتخاب شده است  از شاخص های متناسب با نیازهای کودکان برخوردار است ،اما این موضوع نیازمند تسریع در تکمیل پروژه است. چرا که حرکت به سمت شکل گیری شهر دوستدار کودک می تواند فضای زندگی بهتری را نه تنها برای کودکان بلکه برای همه شهروندان فراهم کند تا بدین طریق حصول به اهداف توسعه پایدار در شهر ایرانی- اسلامی محقق گردد.

شمس احسان در ادامه با تاکید بر تقویت سرانه های فرهنگی و ورزشی در محلات کم برخوردار گفت:  با توجه به بازدیدهای صورت گرفته از محلات اسلام آباد و فرحزاد و همچنین مشکلات  موجود در این محلات ، ضرورت دارد مدیریت شهری منطقه  با در نظر گرفتن  اهمیت عدالت اجتماعی در دسترسی به خدمات شهری ،تقویت و توسعه زیرساخت های فرهنگی ،ورزشی و خدماتی در این  محلات را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

وی با اشاره به هفته تربیت بدنی و نقش ورزش در نشاط و سلامت شهروندان  ، توسعه ورزش همگانی را یکی از راهکارهای موثر در ارتقای سلامت اجتماعی برشمردو گفت: اگرچه منطقه ۲ به عنوان یکی از مناطق برخوردار شهر تهران است اما براساس گزارش های ارائه شده ، سرانه های ورزشی منطقه متناسب با جمعیت ساکن نیست و این مساله نیازمند بازنگری کارشناسی و برنامه ریزی دقیق  است تا فرصت بهره مندی حداکثری شهروندان از  فعالیت های ورزشی فراهم شود.

عضو شورای شهر تهران  در بازدید از مرکز پرتو به  رویکرد شورای ششم و  مدیریت شهری در استفاده از مشارکت مردم در ساماندهی آسیب های اجتماعی اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که باهمکاری سازمان های مردم نهاد بتوانیم  در مسیر ساماندهی آسیب های اجتماعی گام های موفقی برداریم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false