×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
true
true
موسسه ملل از افزایش سرمایه تا فروش سهام شرکتهای تابعه

به گزارش  “فرازنیوز”   موسسه اعتباری ملل که این روزها درگیر افزایش سرمایه ۱۰ هزارمیلیاردی خود برای بهبود نسبت کفايت سرمايه، کاهش ريسک‌هاي موجود، استفاده از حداکثر ظرفيت‌هاي موجود، افزايش ظرفيت براي توسعه فعالیت‌های سودآوری و حفظ توان رقابت‌پذیری در صنعت بانکداري بوده و مجوزهای لازم را اخذ کرده است، در حوزه سودآوری و کسب درامد نیز شرایط خوبی را پشت سر می‌گذارد.

این موسسه در پایان سال ۹۹ موسسه ۱۰ هزار میلیارد ریال بوده که قرار است به ۲۰ هزار میلیارد ریال برسد همچنین شایان‌ذکر است که کفایت سرمایه بانک ۱،۴۵ درصد است که با این افزایش سرمایه رشد جهشی خواهد داشت.

در هشت‌ماهه منتهی به آبان ۱۴۰۰ موسسه ملل ۱۶۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات با سرفصل مشارکت مدنی پرداخت کرده است که از این میزان تسهیلات که حدود ۶۵ درصد از کل تسهیلات موسسه بوده است، ۲۹ هزار میلیارد ریال درآمد کسب کرده است.

درمجموع این موسسه در هشت‌ماهه موردبررسی ۲۶۶ هزار میلیارد ریال مانده تسهیلات داشته که در پی آن ۳۶ هزار میلیارد ریال درآمد کسب کرده است.

نکته جالب‌توجه اینکه در آبان ۱۴۰۰ موسسه ملل طی یک ماه مبلغ پنج هزار میلیارد ریال درامد از محل تسهیلات کسب کرده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش داشته است.

مانده سپرده موسسه ملل در این دوره هشت‌ماهه موردبررسی، مبلغ ۳۱۷ هزار میلیارد ریال بوده که از بابت آن ۳۵ هزار میلیارد ریال سود به سپرده‌گذاران پرداخت‌شده است.

بالاترین سپرده متعلق به‌حساب سپرده بلندمدت یک‌ساله بوده که حدود ۶۰ درصد از کل سپرده را به خود اختصاص داده است.

از دیگر اقدامات موسسه ملل در روزهای اخیر فروش سهام برخی از شرکت‌های تابعه است. هرچند قیمت نهایی سهام شرکت مشخص نشده اما تأثیر زیادی این رخداد بر شرکت خواهد گذاشت تا جایی که شرکت مجاب شده است تأثیر آن را اطلاع رسانی کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false