×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
true
true
ضرورت استقرار پایگاه های مدیریت بحران در حد فاصل مسیرهای مواصلاتی

به گزارش  “فرازنیوز”   در این نشست مهدی هدایت شهردار منطقه با اشاره به اینکه استان همدان توانمندی های زیادی در مقابله با بحران ها دارد از انتخاب استان همدان بعنوان استان معین منطقه ۱۹ ابراز خرسندی کرد.

او درخصوص اهمیت مقاوم سازی، بازآفرینی و بازسازی ساختمان ها در کاهش تلفات ناشی از حوادث غیر مترقبه سخن گفت و افزود: در منطقه ۱۹ریزدانگی بافت فرسوده معضلی است که باعث عدم دسترسی در مواقع بحران خواهد شد و امید است مشوق های خوبی برای شهروندان در راستای احیای بافت فرسوده، بازگشایی معابر و کاهش موارد ناایمن صورت گیرد.

شهردار منطقه اظهار امیدواری کرد: با افزایش تجهیزات بحران و آتش نشانی در سال آینده شرایط بهتری برای مقابله  با مواقع بحرانی ایجاد کنیم که در این خصوص از توان لجستیک مجموعه مدیریت بحران استان همدان بهره مند خواهیم شد.

علیمردان طالبی مدیر کل مدیریت بحران استان همدان نیز ضمن قدردانی از تعامل ارزنده شهرداری این منطقه بیان کرد: با توجه به اینکه استان همدان معین منطقه۱۹ در مواقع بلایای طبیعی است تمامی دستگاه های خدماتی و امدادرسان این استان از تمامی ظرفیت ها برای ارائه خدمت استفاده خواهند کرد.

او با اشاره به اهمیت تدوین برنامه عملیاتی منطقه ۱۹ برای بهره مندی در مواقع بحرانی گفت: در راستای تهیه این برنامه می توان از متخصصین این استان کمک گرفت ضمن اینکه این برنامه نیازمند مشخص شدن نیازها، انتظارات، اولویت ها، نقش نیروهای مردمی، تهدیدها، ارائه پیشنهادات و راهکارها در این خصوص است.

براساس این گزارش مدیران سازمان های امداد رسان استان همدان با همراهی مدیر دفترشهردار منطقه از ایستگاه ۲۲ آتش نشانی، مجتمع اسکان اضطراری منطقه ۱۹در بوستان افرا ، بوستان بزرگ ولایت و سایت واکسیناسیون بازدید کردند.

در حاشیه این بازدید بر بررسی وضعیت بزرگراه هاي شرياني در شرايط عادي به عنوان كريدورهاي ارتباطي به منظور تسهيل در امدادرساني در شرايط بحراني، تأکید شد.
همچنین ضرورت استقرار پایگاه های مدیریت بحران و امداد رسانی در حدفاصل مسیرهای مواصلاتی به منظور تسهيل دسترسي به مناطق مختلف شهر تهران در شرايط بحراني، از دیگر موارد مطرح شده در این بازدید بود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false