×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۵ تیر - ۱۴۰۱  
true
true
منطقه ۹ نخستین ایستگاه چهارشنبه‌های فرهنگی شد

به گزارش  “فرازنیوز”  در این جلسه محمد جواد خسروی شهردار منطقه ضمن خوشامدگویی به حاضرین گزارشی از وضعیت پروژه ها و چالش های خاص منطقه ۹ ارائه کرد و خواستار توجه جدی شورای اسلامی شهر تهران به این منطقه شد.

خسروی با اشاره به اینکه شهرداری صرفا یک سازمان خدماتی نیست، بلکه یک نهاد اجتماعی است،افزود: نگاه ویژه به مناطق کم برخوردار مانند منطقه ۹ می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی نیز موثر واقع شود.

وی با اشاره به تراکم جمعیتی در محلات منطقه۹، آماری از سرانه پایین فضای سبز و امکانات ورزشی و فرهنگی ارائه کرد و گفت: با رویکرد عدالت محورانه و جهادی می توان بر مشکلات غلبه کرد، در این راستا با هدف بهبود کیفیت زندگی و خدمت رسانی بهتر به مردم شایسته منطقه همه توان خود را بکار گرفته ایم.

شهردار منطقه ۹، با تاکید بر رویکرد محله محور مدیریت شهری در دوره ی حاضر گفت: فعال کردن ظرفیت مساجد، ارتباط با نخبگان و بهره گرفتن از ظرفیت مساجد، بسیج و معتمدین شهروندان در دستور کار مجموعه همکاران ما در شهرداری منطقه قرار دارد.

علیرضا نادعلی در اولین چهارشنبه های فرهنگی به میزبانی منطقه ۹ با بیان اینکه فرهنگ باید در متن سیاستگذاری شهری و مدیریت اجرائی شهرداری قرار داشته باشد، متذکر شد: روحیه جهادی شهردار منطقه ۹ یک فرصت ارزشمند برای توسعه منطقه است و رویکرد بسیجی و دغدغه مند مدیریت شهری منطقه می تواند عامل خروج محلات کم برخوردار منطقه از وضعیت رکود و محرومیت به سمت رونق و شکوفایی باشد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه حضور خود در منطقه ۹ جلسه ای با جمعی از روحانیون، ائمه جماعات، مداحین، فعالین بسیج و نخبگان فرهنگی و هنری داشت و در این جلسه بیان داشت: نگاه فرهنگی به شهر باید از یک موضوع کلی همچون برگزاری چند برنامه تغییر کند و ریشه‌ای شود و دلبستگان نظام و انقلاب، باید در راستای احیای هویت فرهنگی ایرانی- اسلامی و پیاده‌سازی‌ عناصر گفتمان انقلاب اسلامی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است گام‌های جدی بردارند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: جهاد تبیین و امید آفرینی به عنوان یک ضرورت مورد تاکید مقام معظم رهبری باید سرلوحه آحاد فعالین فرهنگی در کانون های مختلف اعم از مساجد، بسیج، سرای محلات و فرهنگ سراها قرار داشته باشد.

بنابراین گزارش، در ادامه این بازدید علیرضا نادعلی با همراهی شهردار، معاونین و مدیران شهری منطقه۹ از وضعیت پروژه های فرهنگی و اجتماعی منطقه بازدید کردند که در این بازدید میدانی اندیشه سرای دکتر قریب، مجتمع فرهنگی و ورزشی کوثر و ورزشگاه شهید فراهانی در پهنه غربی پایتخت مورد پایش قرار گرفت.

نادعلی همچنین با هدف تکریم خانواده شهدا و بزرگداشت یاد و خاطره بزرگ مردان تاریخ با همراهی شهردار منطقه و جمعی از مدیران شهری ضمن حضور در منزل خانواده شهید مدافع حرم اسدالله ابراهیمی، در گفت گو با خانوده بزرگوار این شهید والامقام بر تداوم راه شهدا و فرهنگ جهادی شهدای عزتمند ایران اسلامی تاکید کرد.

وی در ادامه بازدید خود از منطقه ۹ با حضور در مقبره شهدای گمنام بوستان کوکب ضمن ادای احترام به شهدای گمنام گفت: شهدا مایه برکت نظام و مردم هستند، وظیفه داریم فرهنگ ایثار و جانفشانی را به عنوان میراث شهدای گرانقدر زنده نگاه داریم.

سخنگوی شورای اسلای شهر تهران در نشست با شهروندان منطقه ۹ و اقامه نماز مغرب و عشا در مسجد امام جعفر صادق (ع) محله شمشیری بر رویکرد فرهنگی و اجتماعی شهرداری در راستای برآورده شدن منویات مقام معظم رهبری و آرمان های والای امام راحل و انقلاب انقلاب اسلامی است تاکید کرد و افزود: رسالت انقلابی و ارزشی نخبگان فرهنگی باید ترویج ارزش های دینی، دفاع از هویت ایرانی-اسلامی و تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی با هدف مهار فضاسازی رسانه ای جبهه معاند انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی باشد.

وی چهارشنبه فرهنگی را پویشی در راستای احیا رویکرد فرهنگی در مدیریت اجرائی و عمرانی و خدماتی شهرداری تهران بر شمرد و اضافه کرد: فرهنگ، حوزه اصلی جنگ نرم است؛ تولید نشاط و شادی اجتماعی، ایجاد فضای امیدواری در جامعه و بهبود حال مردم باید خروجی نهایی مدیریت اجرائی شهرداری باشد چراکه هدف همه پروژه ها و اقدامات عمرانی، ترافیکی، شهرسازی و خدماتی در نهایت خدمت به مردم و جلب رضایت شهروندان است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false