×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۲ بهمن - ۱۴۰۱  
true
true
اهتمام مدیریت شهری جدید بر مناسب‌سازی شهر و توسعه عادلانه فضای سبز است

به گزارش  “فرازنیوز”  علیرضا زاکانی در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های مناسب‌سازی معابر و فضاهای عمومی شهر تهران با بیان اینکه مناسب‌سازی برای معلولان افتخاری برای شهرداران مناطق است، اظهار کرد: امیدواریم این مسیر پرشتاب‌تر از گذشته طی شود و بتوانیم در خدمت معلولان و جانبازان باشیم.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه اهتمام مدیریت شهری جدید بر مناسب سازی شهر تهران است، یادآور شد: ایجاد آرامش و آسایش در تهران مورد توجه شورا و شهرداری بوده است.

وی با بیان اینکه ۱۲۷ بوستان تا قبل از این دوره مناسب سازی شده بود، اما در این مدت تا امروز مناسب سازی۵۳ بوستان به اتمام رسیده و ۶۴ بوستان هم تا پایان سال به معلولین تقدیم خواهد شد، خاطرنشان کرد: اهتمام و وظیفه و تکلیفی بر عهده ماست و خود را مخاطب اولیه نیاز به مناسب سازی ساختمان ها قرار داده ایم و ساختمان های شهرداری و سپس ساختمان های خصوصی را دنبال می کنیم.

زاکانی با تاکید بر توجه به کیفیت زندگی شهروندان گفت: اهتمام داریم که زندگی در تهران کیفیت داشته باشد. در همین مسیر ۲ بوستان مناسب سازی شده را امروز افتتاح کردیم. یکی از پارک ها با عنوان باغ نظر با بیش از ۶ هزار متر مربع در این دوره تملک و اجرا شد که ۹۰ میلیارد تومان به آن اختصاص یافت. باغ سبزی نیز ۱۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع مساحت دارد و بخشی دیگر نیز تملک و به مجموعه اضافه خواهد شد.

وی افزود: تلاش ما بر این است که در راستای رفع معضل آلودگی هوا و رفع مشکل کمبود فضاهای فراغت، گام برداشته شود. سال قبل فضای باغ سبزی، فضای خالی و مخروبه ای بود که اکنون به فضای سبز تبدیل شده است.

شهردار تهران با بیان اینکه کل تهران در زمان انقلاب ۷۲ پارک داشت که تاکنون به سه هزار و ۳۵۳ پارک رسیده است، یادآور شد: امروز فضای سبز پیرامونی شهر تهران ۵۳ هزار هکتار است اما هنوز راضی نیستیم. با اینکه سرانه ۱۶ متر و ۶۰ سانتی متر مربعی قابل تقدیر است. البته توجه عادلانه به فضای سبز هم برای ما موضوعیت دارد. کمترین سرانه فضای سبز اکنون متعلق به منطقه ۱۰ است که امروز باغ نظر در راستای افزایش سرانه در این منطقه افتتاح شد.

وی تاکید کرد: این اهتمام برای مناسب سازی از وظایف ماست؛ امیدواریم بتوانیم در هر شنبه‌ امید و افتخار  لبخندی بر لبان مردم بنشانیم.

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false