×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۱ آذر - ۱۳۹۹  
true
true
۷۸ درصد از اعتبارات بازسازی های سیل ۹۸ توسط بانک مسکن پرداخت شد

به گزارش “فرازنیوز” بانک مسکن پس از وقوع سیل گسترده ابتدای سال جاری که منجر به وارد شدن خسارات گسترده به ۲۱ استان کشور شد، همزمان با ابلاغ مصوبه بانک مرکزی، حمایت سه جانبه خود از هموطنان آسیب دیده در جریان این حادثه ناگوار را آغاز کرد. مطابق با دستورالعمل پیش بینی شده و ابلاغی به مدیریت شعب ۲۱ استان آسیب دیده کشور، حمایت مالی این بانک در سه بخش شامل «بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی»، «تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی» و همچنین «تامین امور معیشتی و خرید لوازم خانگی» از سیل زدگان کشور تعریف شد. براین اساس اعتباری معادل ۹۵۰ میلیارد تومان از سوی بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات به خانوارهای سیل زده در نظر گرفته شد.

کارنامه عملکرد تسهیلات دهی بانک مسکن به سیل زدگان کشور از ابتدای سال جاری تا تاریخ منتهی به ۲۵ دی ماه امسال در هر سه حوزه نشان می دهد: طی ۳۰۱ روز مورد بررسی(معادل ۸۲ درصد از روزهای یکسال)، ۷۸ درصد از اعتبارات سیل ۹۸ در بانک مسکن، در قالب تسهیلات قرض الحسنه و همچنین سایر عقود به متقاضیان اخذ تسهیلات در هر سه بخش پرداخت شد. به این ترتیب از مجموع اعتبار پیش بینی شده برای تسهیلات دهی به این سه بخش در بانک مسکن، تا پایان روز ۲۵ دیماه، رقمی معادل ۷۴۱ میلیارد و ۶۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به سیل زدگان پرداخت و از مجموع اعتبار ابلاغی، ۲۰۸ میلیارد و ۳۶۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای پاسخ گویی به پرونده های جدید معرفی شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین وزارت جهاد کشاورزی باقی مانده است که متناسب با معرفی خانوارهای مشمول تسهیلات توسط ارگان ها و نهادهای مربوطه، بلافاصله پرداخت می شود.

آنطور که جزئیات کارنامه اعطای تسهیلات به سیل زدگان فروردین ۹۸ در بانک مسکن مشخص می کند: از ابتدای روند پرداخت تسهیلات تا تاریخ ۲۵ دیماه، مجموعا در سه بخش پیش بینی شده، ۳۴ هزار و ۸۱۲ پرونده تسهیلات خود را دریافت کرده اند. از میان سه بخش « بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی»، «تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی» و همچنین «تامین امور معیشتی و خرید لوازم خانگی» که مورد حمایت مالی بانک مسکن قرار گرفته اند، بالاترین آمار تسهیلات پرداختی به حوزه تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی به لحاظ تعداد پرونده ها اختصاص دارد. به طوریکه از مجموع، ۳۴ هزار و ۸۱۲ پرونده، تعداد ۱۵ هزار و ۴۴ پرونده، تقاضای اخذ تسهیلات برای تعمیر واحدهای مسکونی خود را داشته اند و تسهیلات خود را در این حوزه دریافت کرده اند.

همچنین، آمار پرونده های معرفی شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت جهاد کشاورزی برای تامین امور معیشتی و خرید لوازم خانگی نیز در برخی استان های طی ماه های گذشته بسیار بالا بوده است. به طوریکه از میان ۲۱ استان آسیب دیده، به ترتیب استان های لرستان، گلستان و خوزستان بالاترین آمار پرونده های معرفی شده در بخش «امور معیشتی و خرید لوازم خانگی» را داشته اند.
کارنامه عملکرد بانک مسکن در این حوزه نشان می دهد: در استان لرستان ۳ هزار و ۹۶ پرونده، در استان گلستان یک هزار و ۴۷۷ پرونده و در استان خوزستان یک هزار و ۹ پرونده جهت اخذ تسهیلات در این بخش به شعب بانک مسکن معرفی شده اند.
براساس این گزارش، بانک مسکن حمایت سه جانبه خود از سیل زدگان فرودین ماه امسال را مطابق با اعتبار پیش بینی شده و تا پاسخ گویی به تمامی تقاضاهای پذیرش شده ادامه خواهد داد.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false