توصیه به سهامداران در معاملات توافقی

بورس و اصل 44 - فرازنیوز: شرکت فرابورس ایران هرگونه مسوولیتی درخصوص تایید معامله در بازار پایه توافقی را از خود سلب کرده است.
کد مطلب: 33710| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۲/۲۸ ۱۶:۲۴:۰| نسخه چاپی
توصیه به سهامداران در معاملات توافقی

به گزارش فرازنیوز(faraznews.comشرکت فرابورس ایران هرگونه مسوولیتی درخصوص تایید معامله در بازار پایه توافقی را از خود سلب کرده و اعلام می‌دارد که ثبت معاملات سهام و حق‌تقدم سهام شرکت‌ها در بازار مذکور تنها براساس مقررات بند «ب» تبصره ماده 99 قانون برنامه پنجم توسعه و در جهت کمک به نقدشوندگی سهام است.
به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، بهنام محسنی، رییس اداره عملیات بازار فرابورس، در خصوص معاملات سهام و حق‌تقدم سهام شرکت‌های درج شده در بازار پایه توافقی فرابورس گفت: پیرو تصویب «ماده 13 مکرر و تبصره ماده 13 مکرر فصل پنجم دستورالعمل نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران» توسط هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، معاملات سهام و حق‌تقدم سهام شرکت‌های حاضر در بازار پایه توافقی فرابورس ایران براساس اطلاعات منتشره موجود، در هر زمان (با رعایت مفاد ماده 11 دستورالعمل نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران و پس از ارائه اطلاعات تصمیمات مجامع عمومی صاحبان سهام و جلسات هیات مدیره‌ای که طی آن مقرر است درخصوص اختیارات تفویض شده توسط مجمع عمومی فوق‌العاده درخصوص افزایش سرمایه تصمیم‌گیری شود) امکان‌پذیر است.
وی ادامه داد: همچنین خریدار و فروشنده با علم و آگاهی نسبت به وضعیت مالی شرکت براساس اطلاعات منتشره موجود اقدام به خرید و فروش کرده و هرگونه ادعایی درخصوص عدم افشای اطلاعات مورد قبول نیست.
محسنی تاکید کرد: در نتیجه فرابورس ایران، هرگونه مسوولیتی درخصوص تایید معامله در بازار پایه توافقی را از خود سلب کرده و اعلام می‌دارد که ثبت معاملات سهام و حق‌تقدم سهام شرکت‌ها در بازار مذکور تنها براساس مقررات بند «ب» تبصره ماده 99 قانون برنامه پنجم توسعه و به منزله تایید توافق صورت گرفته توسط طرفین معامله و در جهت کمک به نقدشوندگی سهام و حق‌تقدم سهام شرکت‌های درج شده در بازار پایه توافقی است.
عرضه بلوکی سهام دو شرکت در فرابورس
رییس اداره عملیات بازار فرابورس از عرضه بلوکی سهام دو شرکت پالایش نفت شیراز و صنایع ماشین‌های الکتریکی در اواخر اردیبهشت‌ماه خبر داد و گفت: سازمان خصوصی‌سازی 34درصد از سهام شرکت پالایش نفت شیراز را فردا (یکشنبه) دربازار دوم عرضه می‌کند.
محسنی با اعلام این خبر افزود: سازمان خصوصی‌سازی به وکالت از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، 349 میلیون و 366 هزار و 524 سهم معادل 34درصد از سهام شرکت پالایش نفت شیراز را به صورت یکجا و نقد یا نقد و اقساط بابت رد دیون دولت به بانک‌ها در بازار دوم عرضه می‌کند.
وی تصریح کرد: قیمت پایه هر سهم معادل قیمت بسته شدن سهم در روز قبل از عرضه به اضافه 35 درصد به شرط آن که از مبلغ 16 هزار و 357 ریال کمتر نباشد، تعیین شده که به صورت یکجا، نقد یا نقد و اقساط و با شرایط پرداخت 30 درصد نقد و مابقی اقساط 3ساله با نرخ سود 15درصد پرداخت می‌شود.
محسنی افزود: سازمان خصوصی‌سازی همچنین به وکالت از سازمان گسترش و نوسازی ایران قصد دارد، 200 میلیون سهم شرکت صنایع ماشین‌های الکتریکی جوین که از این تعداد 10میلیون سهم ترجیحی است به قیمت پایه هر سهم هزارو 792 ریال دوشنبه 30 اردیبهشت در بازار سوم به فروش برساند.
وی ادامه داد: شرایط پرداخت 10درصد نقد و مابقی اقساط 8 ساله با نرخ سود 15درصد به صورت یکجا و نقد یا نقد اقساط است و مبلغ سپرده شرکت در این رقابت، 10.7 میلیارد ریال تعیین شده است.
محسنی در خصوص فعالیت این شرکت 200میلیارد ریالی گفت: تولید، مونتاژ و فروش‌ آلات و ادوات و قطعات منفصله انواع ماشین‌های الکترکی از فعالیت‌های این شرکت است.

کد مطلب: 33710| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۲/۲۸ ۱۶:۲۴:۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷  ,   January 21, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.