بنگاه‌هاي املاک حق تنظيم سند ندارند

راه و مسکن - فرازنیوز: مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک تهران با بیان اینکه ثبت قراردادها در دفترخانه‌ها از بروز اختلافات جلوگيري مي‌کند، گفت: ادعاي جعل در سند رسمی نسبت به سند عادی كمتر به چشم مي‌آيد.
کد مطلب: 33732| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۲/۲۹ ۹:۶:۰| نسخه چاپی
بنگاه‌هاي املاک حق تنظيم سند ندارند

به گزارش فرازنیوز(faraznews.com)،  "حمیدرضا آدابی" در رابطه با بخش‌نامه اخیر سازمان ثبت مبنی بر اینکه مردم می‌توانند از مزایای متعدد تنظیم و ثبت آسان و مطمئن اسناد رسمی اجاره ملکشان در دفترخانه‌ها برخوردار باشند و بنگاه‌های املاک حق ثبت سند را ندارند اظهار داشت: قطعا کار بنگاه‌های املاک و دفاتر اسناد رسمی متفاوت بودهو هیچ یک نباید در کار دیگری دخالت کنند.
وی ادامه داد: کار بنگاه‌های املاک به نوعی دلالی، راهنمایی و مشاوره بوده که مراجعین را به سمت محل مورد معامله برده و دیدگاه‌های فروشنده و خریدار را به یکدیگر نزدیک می‌کند و تنها می‌توانند مبایعه نامه‌های عادی را تنظیم کنند اما کار اصلی ثبت سند را دفاتر اسناد رسمی انجام می‌دهند.
مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک تهران با بیان اینکه ثبت قراردادها در دفترخانه‌ها از بروز اختلافات جلوگيري مي‌کند، تصریح کرد: سند رسمی نسبت به سند عادی ادعای جعل در آن وجود نداشته و قطعا بروز جعل، انکار و تردید در اسناد عادی مشاهده می‌شود.
معاون قضايي رئيس دادگستري تهران حضور بنگاه‌های املاک را در جامعه ضروری دانست و خاطرنشان کرد: بنگاه‌های املاک باید در کنار دفاتر اسناد رسمي کار دلالت را انجام داده و دخالتی در ثبت اسناد نداشته باشند.

کد مطلب: 33732| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۲/۲۹ ۹:۶:۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.