900 تهرانی سال گذشته دق مرگ شدند

علمی و پزشکی - فرازنیوز: يك آسيب شناس اجتماعي گفت: تنها 15 نفر در سال 91 بر اثر مرگ طبيعي از دنيا رفته اند و 900 نفر بر اثر شوك از دنيا رفته اند.
کد مطلب: 34190| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۳/۱۳ ۱۹:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
900 تهرانی سال گذشته دق مرگ شدند

به گزارش فرازنیوز(faraznews.com)، مجيد ابهري  با بيان اينكه در سال 91 در تهران 15 نفر بر اثر مرگ طبیعی و 900 نفر بر اثر شوک از دنیا رفته اند گفت: در این دنیا مرگ مرگ پایان زندگی است و از نگاه ما مسلمانان سر آغاز حیات دوباره است. هر انسا ن برای چشیدن طعم مرگ باید بهانه ای داشته باشد و معمولی ترین و عادی ترین دلیل برای فوت مرگ طبیعی است.

 
وي ادامه داد: مرگ طبیعی یعنی این که یک انسان در زندگی عمر طبیعی خود را به پایان رسانده و از دنیا می رود. عمر طبیعی انسانها در کشورهای مختلف متفاوت است در کشور ما از 80 تا 120 سال در روزگاری عمر طبیعی بود. اما حالا در شهر بزرگی مثل تهران وبیش از 90 هزار متوفی 15 نفر براثر مرگ طبیعی می میرند و بقیه بر اثر تصادف ،مسموميت، سقوط از بلندی و درگیری دفتر عمرشان بسته می شود  جالب توجه است در آمار متوفی بهشت زهرا بیش از900 نفر در اثر شوک از دنيا رفته اند.
 
اين آسيب شناس بابيان اين كه انواع شوك از نظر مفهوم شناسي يعني دق مرگ شدن گفت: گرانی و تورم و فشارهای روحی،اضطراب و استرس زندگی ماشینی و اخبار دلهره آفرین دلایل اصلی دق مرگ شدن یا همان شوک است.
 
ابهري اضافه كرد: باید اندکی اندیشید که چگونه است که در شهری مثل تهران این قدر عمر طبیعی کوتاه شده و مرگ طبیعی کم.
کد مطلب: 34190| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۳/۱۳ ۱۹:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.