به ۴ دلیل زمان خرید طلا است

اقتصاد جهانی - فرازنیوز: جان سینکلر تحلیلگر مشهور بازار طلا به ذکر نکاتی پرداخته که جمع بندی این نکات حاکی از فرا رسیدن زمان مناسب برای خرید و سرمایه گذاری بر روی طلاست.
کد مطلب: 35072| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۱۱ ۰:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
به ۴ دلیل زمان خرید طلا است

به گزارش فرازنیوز(faraznews.com)، این مطلب از خلاصه مصاحبه این کارشناس بازار طلا با تلویزیون سی ان بی سی تهیه شده است. در مکالمات صورت گرفته آقای سینکلر به نکات بسیار خوبی اشاره داشتند که از دقت نظر ایشان در بازارهای طلا حکایت داشت.

ایشان در طول مصاحبه به چهار نکته اساسی اشاره داشتند
1 - زمانی که یک کافه مورد هجوم قرار می گیرد و به مرز تعطیلی می رسد مالک آنجا در ابتدا مجبور به فروش پیانو می شود تا بتواند در کوتاه مدت در مقابل مشکلات مقاومت کند.

پس از آن زندگی دوباره به شرایط عادی باز می گردد و آن ها می توانند از نو شروع کنند. در بازارهای طلا  بهای این فلز بنا به دلایل متفاوتی افت داشته است که دخالت های مقامات رسمی از آن جمله اند و  این زمانی است  که دارندگان ضعیف تر سرمایه های طلا مجبور به فروش طلا  یا همان پیانو  می شوند. پس از آن وقت رشد قیمت فرا می رسد .


2-هیچ سرمایه ارزی ( نقدی ) نمی تواند جایگزینی برای طلا باشد. ارزهای مرجع در بازار ها برای معاملات مورد استفاده قرار می گیرند در حالی که این طلاست که جهت پس انداز و ذخیره سازی سرمایه یا به عبارت دیگر ذخیره سازی  حمایتی  استفاده می شود.( در این بحث مهم نیست که  ادراک بازار از وضعیت طلا چه باشد.(تعدای کافی از مردم به این نقش طلا اعتقاد دارند پس همین کافیست )


 3 -زمانی که دلار به عنوان ارز جهانی ارزش خود را از دست می دهد .در این حالت طلا به سرعت روندی رو به رشد را پی می گیرد . ( البته همانگونه که خود آقای سینکلر نیز اذعان دارند در حال حاضر طلا برای شروع روند  رشد خود نیازی به افت ارزش دلار ندارد ).


4 - طلا زمانی شروع به رشد می کند که ذخائر طلا در بازارهای کامکس تحلیل رفته باشد .


 این چهار نکته که به آن ها اشاره شد در حال حاضر با آنچه در نمودار ها مشاهده می شود سازگار هستند . احتمالا طلا به پایین ترین نقطه ی افت خود رسیده است. در ابتدا باید بدانیم که رسیدن به سطح هدف 785 دلار به دلیل مداخلات ساختگی  که در بازارهای قرار داد های آتی صورت می گیرند هدف منطقی نیست.

حتی اگر شما از 4 نکته ی بالا تنها  نکات 1 و 2 را باور داشته  باشید با شرایط حاضر باید گفت طلا به پایین ترین بخش روند نزولی اش رسیده است. روند نزولی از اینجا می تواند به 100 دلار محدود شود در حالی که  در روند صعودی احتمالی با رشد 1000 دلاری روبرو هستیم . این مسئله  در بحث ریسک منطق مناسبی برای خطر کردن است.


سوالی که اینجا مطرح می گردد این است که چه نوع  روند صعودی را می توانیم شاهد باشیم . آیا روند صعودی مانند آن چیزی است که در آوریل 2013 ملاحظه کردیم یا به طور کل با تغییر روند روبرو خواهیم بود. اگر به تغییرات نموداری در روز 28 ژوئن نگاه کنید با توجه به عدم تایید و تثبیت روند، می توان از احتمال شروع روند تقویتی بسیار متفاوت با ماه آوریل سخن گفت .


البته در ادامه بحث قبل باید اذعان کرد که ممکن است پیانو فروخته شود و طلا بازهم به سمت رقم 785 دلار در اونس حرکت کند . با توجه به موضوعی که آقای سینکلر مطرح کردند و گفتند که ارز ها برای انجام معاملات و طلا برای پس انداز کردن است و من به شدت با آن موافقم، مشکلات زمانبندی با گذشت چند دوره مرتفع خواهد شد. من به این نکته معتقدم که ما در دوره ی رشد نوسانات در تمام بازارها  قرار گرفته ایم.


 در سوی دیگر باید توجه داشت که روند رو به رشد  از وقتی که شاهد در گیری شدید بازارها با موضوع فدرال رزرو باشیم  تا چه زمانی دوام خواهد داشت. به طور کل باید دید که چه زمانی نوسانات به محدوده ی خواب مصنوعی فرو می روند . خب از این قیاس استفاده می کنیم آخرین علائم بر این موضوع صحه می گذارند که بازارها از محدوده ی خواب خارج شده اند و اینک شاهد مرحله ی ورود به تحرکات  هستیم .


آیا کسی می تواند باور کند که با توجه به شرایط جاری در بازارهای مالی جهانی سرمایه گذاران برای مدتی بیشتر در محدوده ی خواب عمیق باقی می مانند ؟
در نمودار الیوت که مربوط به شاخص S&P500 در آمریکاست ملاحظه  میشود که از دید تکنیکالی شاهد خرید های بیش از اندازه در این بازارها هستیم


 به این سخن آبراهام لینکلن بیندیشید: شما می توانید برخی از مردم را برای همیشه بفریبید و یا تمام مردم را  برای مدتی فریب دهید اما هیچ گاه نمی توانید همه ی مردم را برای همیشه فریب دهید .


با نگاهی در نمودارها می توان به این نتیجه رسید که در بازارهای مالی شاهد افزایش هراسها در روند رو به جلو هستیم. سرمایه گذاران هرچه بیشتر به این نتیجه می رسند که روند اقدامات حزب برنانکه به پایان خود نزدیک می شود. درست  یا غلط، طلا به عنوان دارایی برای پس انداز و ذخیره سازی شناخته شده  است، پس وقت اقدام فرا رسیده است .

کد مطلب: 35072| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۱۱ ۰:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 21, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.