طلا گران شد

اقتصاد جهانی - فرازنيوز: طلا سه ماهه سوم را پرقدرت آغاز کرد و بهای معاملات این فلز به دنبال افزایش تقاضا برای خرید ارزان، 2.6 درصد یا 32 دلار افزایش یافت.
کد مطلب: 35080| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۱۱ ۱۳:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
طلا گران شد

به گزارش فرازنيوز(faraznews.com)، بهای هر اونس طلا برای تحویل در ماه اوت در بازار کامکس نیویورک، 2.6 درصد یا 32 دلار افزایش یافت و به 1255 دلار رسید.

 
این بزرگ‌ترین افزایش قیمت طلا از نظر درصد در بیش از 9 هفته گذشته بود و پس از بدترین سه ماهه ای که این فلز پشت سر گذاشت، حاصل شد. قیمت‌های طلا طی سه ماهه دوم در فاصله آوریل تا ژوئن 23 درصد کاهش داشت که بزرگ‌ترین کاهش سه ماهه از سال 1974 بود.
 
کاهش شدید قیمت طلا روز دوشنبه علاقه به خرید را در میان خریداران سنتی این فلز گرانبها در چین احیا کرد. تقاضا برای شمش و سکه طلا در این کشور که دومین مصرف کننده بزرگ طلای جهان پس از هند است، به دنبال کاهش قیمت افزایش چشمگیری یافت.
 
بهبود آمار اقتصادی که در ماه‌های اخیر احتمال پایان زودتر از موعد برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا را افزایش داد، موجب شده بسیاری از سرمایه گذاران از بازار این فلز ارزشمند خارج شوند.
 
به گزارش وال استریت ژورنال، بسیاری از معامله‌گران در نبود سیاست انبساطی پولی، دلیل چندانی برای نگه داشتن طلا به عنوان پناه مطمئن سرمایه در برابر ریسک تورم و کاهش ارزش پول نمی‌بینند.
کد مطلب: 35080| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۱۱ ۱۳:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 20, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.