شاخص بازار سهام ۵۳ هزار واحدی شد

بورس و اصل 44 - فرازنيوز: شاخص بازار سهام دقایقی پیش با افزایش ۶۰۰ واحدی، قله ۵۳ هزار واحد را نیز فتح کرد؛ زمزمه کاهش تحریم‌های شرکت‌های پتروشیمی، گزارش مناسب شرکت‌ها و افزایش پیش‌بینی سود برخی گروه‌ها از عوامل اصلی این افزایش به شمار می‌رود.
کد مطلب: 35146| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۱۵ ۱۷:۴:۱۰| نسخه چاپی
شاخص بازار سهام ۵۳ هزار واحدی شد

به گزارش فرازنيوز(faraznews.com)، شاخص کل بازار سهام دقایقی پیش با افزایش 600 واحدی به رکورد شکنی‌های اخیر خود ادامه داده و قله 53 هزار واحد را نیز پشت سر گذاشت.

براساس این گزارش، ارزش بازار نیز 250 هزار میلیارد تومان را پشت سر گذاشته و هم‌اکنون با افزایش 2 هزار و 400 میلیارد تومانی به 252 هزار و 400 میلیارد تومان رسیده است.
 پیش از این معاون وزیر نفت گفته بود در پیشنهادهای گروه 1+5 از هرسه تحریم‌های پتروشیمی سخن به میان آمده و احتمال دارد در آینده نزدیک این تحریم‌ها کاهش و یا لغو شوند.

همچنین گزارش مناسب شرکت‌ها و رشد سود آنها از جمله عواملی است که بازار امروز را با تقاضا مواجه کرده است.

یادآور می‌شود در گروه سیمانی‌ها  هم،  سیمان خزر 62 درصد ، سیمان داراب 26 درصد و سیمان غرب نیز 40 درصد پیش‌بینی سودشان را افزایش دادند.

همچنین صنعتی و معدنی گل‌گهر و بانک پاسارگاد از جمله شرکتهایی هستند که برای برگزاری مجمع از بازار خارج خواهند شد.

پیش از این نیز در رابطه با گروه‌های قند و شکر اخباری مبنی بر قیمت‌گذاری آنها بر مبنای ارز مبادله‌ای داده شده بود که همین امر موجب شده تا قندی‌ها هم افزایش قیمت بگیرند.

کد مطلب: 35146| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۱۵ ۱۷:۴:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶  ,   September 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.