تلویزیون OLED منحنی ال جی و کسب نشان دوستدار محیط زیست در جهان

دانش و فن آوری - فرازنیوز: ال جی اعلام کرد که تلویزیون OLED منحنی شکل این شرکت موفق به دریافت گواهینامه صرفه جویی در مصرف انرژی گردیده و از سوی دیگر توانسته در سه بخش جداگانه طراحی، گواهینامه موسسه Intertek و کمیسیون ارزیابی زیست محیطی محصولات و تجهیزات در اروپا (EPEAT) را کسب نماید.
کد مطلب: 35230| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۱۶ ۱۵:۱۱:۱۰| نسخه چاپی
تلویزیون OLED منحنی ال جی و کسب نشان دوستدار محیط زیست در جهان

به گزارش فرازنیوز(faraznews.com)، به گفته مدیران ارشد ال جی، امروزه در تعریف نوآوری اثرات هرچه کمتر یک محصول بر محیط زیست و طبیعت به اندازه پیشرفت های تکنولوژیک، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. جدیدتریت تلویزیون OLED ال جی اثباتی بر تعهدات شرکت جهت طراحی و ساخت محصولی با بیشترین بازدهی انرژی و با حفظ تمامی مزایا و قابلیت ها می باشد.

برای بدست آوردن نشان برگ سبز (Green Leaf Mark) از موسسه Intertek، یک محصول می بایست از تمامی استانداردهای تولید و عملکرد برخوردار باشد. علاوه بر بکارگیری یک باتری استاندارد و سازگار با محیط زیست، Intertek نیز به بررسی تکنولوژی ها و روش های مورد استفاده در طول فرآیند تولید می پردازد. مهر تایید Intertek، یکی از معتبرترین سازمان های ارزیابی و صدور گواهینامه، تضمینی بر کیفیت و عملکرد محصول به شمار می آید.

همچنین تلویزیون OLED منحنی ال جی موفق به دریافت نشان EU Eco از کمیسیون ارزیابی اروپا شده است. این گواهینامه معتبر بیانگر عدم تاثیر منفی یک محصول بر محیط زیست می باشد. علاوه بر نشان ارزشمند دوستدار محیط زیست، نسل آینده تلویزیون های ال جی جزئی از لیست EPEAT برای محصولاتی با طراحی و ساخت معتبر می باشد. EPEAT یک سازمان غیرانتفاعی است که لیست محصولات الکترونیک سبز را در جهان، به نفع مصرف کننده و تولید کننده منتشر می کند. برای حضور در این لیست لازم است معیارهای زیست محیطی محصول کمتر از 24 نباشد. این تعداد شامل، میزان بازدهی انرژی، قابلیت بازیافت، بسته بندی، طول عمر محصول و حداقل استفاده از مواد مضر می باشد.

ایده بزرگ ارتقا تلویزیون OLED منحنی ال جی به عنوان محصول طراحی شده دوستدار محیط زیست، نقش بزرگی را در مراحل دریافت این گواهینامه ایفا کرد. بدنه این تلویزیون از فیبر کربن فشرده (CFRP) بوده و همچنین مواد پایداری که منجر به قطر بسیار باریک 4.3 میلیمتر و وزن سبک 17 کیلوگرم دستگاه گردیده است، در نسل آتی نمایشگرهای ال جی به چشم می خورد. به لطف تکنولوژی هوشمند صرفه جویی در مصرف انرژی ال جی، این OLED منحنی تا 67 درصد مصرف انرژی را در مقایسه با تلویزیون های متداول مجهز به پنل های تخت، کاهش می دهد.

کد مطلب: 35230| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۱۶ ۱۵:۱۱:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶  ,   September 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.