معرکه گیری "اوباش نیمه عریان"

قضایی و انتظامی - فرازنیوز: قتل، دزدی و جنایت. گاهی تمامی صفحات یک روزنامه را هم به خود اختصاص می دهند. کم نیستند اتفاقاتی که رنگ خون و جنایت به خود می گیرد و ثبت می شود. فارغ از واکاوی جامعه و علل بروز چنین رفتارهایی، هر روز گزیده ای از آنچه در دنیای حوادث می گذرد را در این صفحه می‌خوانید.
کد مطلب: 35484| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۲۴ ۱۰:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
معرکه گیری

به گزارش فرازنیوز(faraznews.com)،


معرکه گیری "اوباش نیمه عریان" در وسط اتوبان بهشت زهرا
ساعت ۲۳ شب گذشته تعدادی از اراذل و اوباش بد نام در اتوبان بهشت زهرا با بستن راه مردم با چاقو و قمه به جان یکدیگر افتادند. 
 
گویا این افراد با حالت مستی در حالی که به صورت نیمه عریان بودند با چاقو و با قمه به جان یکدیگر افتاده بودند و با الفاظ رکیک مردم را تهدید می کردند.
 

این اراذل و اوباش چند دقیقه ای همدیگر با چاقو و قمه زدند و حتی تعدادی شیشه نوشابه نیز در محل درگیری خورد کردند و بلافاصله قبل از حضور پلیس در محل از معرکه گریختند و هرکدامشان به سمتی فرار کردند. 
 
گفتنی است؛ این درگیری ۳ عامل اصلی داشت که صبح امروز توسط ماموران در مخفیگاهشان دستگیر شدند. این افراد بر سر اختلاف حساب و فروش مواد مخدر و ... به جان یکدیگر افتاده بودند و اتوبان را محل تسویه حساب با یکدیگر قرار داده بودند.
 
اسیدپاشی مرد تبهکار بر روی زن همسایه
ساعت 10:30 تاریخ 22 تیرماه امسال یک مورد اسیدپاشی در جوادیه خیابان 20 متری به ماموران کلانتری 117 جوادیه اطلاع داده شد. در ادامه تیمی از ماموران تجسس کلانتری برای بررسی موضوع در محل حاضر شده و در بررسی های خود دریافتند زن 42 ساله ای به نام زهره از ناحیه سر و صورت به شدت دچار سوختگی شده است. 

زهره بلافاصله به بیمارستان انتقال داده شد و تحقیقات برای شناسایی عامل این اسیدپاشی آغاز و یکی از همسایه های این زن به نام فرهاد به عنوان متهم تحت تعقیب قرار گرفت.
 
سرانجام شامگاه همان روز فرهاد زمانی که قصد داشت از تهران خارج شود شناسایی و در عملیاتی ضربتی دستگیر شد.
 
او در جریان بازجویی ها با اعتراف به جرم خود گفت: به دلیل اختلاف حساب مدتی با شاکی درگیری داشتم از او پول طلب داشتم و هر بار که می گفتم آن را باز گرداند بهانه ای می آورد، سرانجام تصمیم به انتقام گرفتم. روز حادثه از یک مغازه رنگ فروشی اسید تهیه کرده و در مسیر زهره کمین کردم وقتی او می خواست وارد خانه اش شود از پشت سر صدایش کردم و زمانی که برگشت ظرف اسید را بر روی سر و صورتش پاشیدم.
 
متهم به دستور قضائی روانه زندان شده و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.
 
کودک‌آزاری دخترک 4 ساله توسط نامادری
کودک 4 ساله‌ که نشیمن‌گاهش توسط نامادری داغ و مورد آزار قرار گرفته بود، پس از تماس پزشک با بهزیستی و گزارش وضعیت کودک در حال مرگ، به بیمارستان و از آنجا به مرکز نگهداری سازمان بهزیستی زنجان منتقل شد. پدر این دختر چهار ساله به عنوان قیم و به این دلیل که هیچ‌گونه برخورد حمایتی از کودک خود نداشته، به پرداخت 30 میلیون تومان دیه محکوم شده است. 

18 اردیبهشت سال جاری به خط 123 اورژانس اجتماعی یک مورد کودک آزاری در شهر سلطانیه زنجان گزارش شد. علیرغم همکاری نامادری،‌ کودک آزاری برای ماموران اورژانس محرز شد، اما به این علت که همان روز اجازه تحویل بچه را نداشتند، مجاز به مداخله نبودند.
 
روز بعد از گزارش، ماموران اورژانس به حکم قضایی و نیز نیروی انتظامی به محل مراجعه و علاوه بر دختر 4 ساله برادر وی را نیز تحویل گرفتند. نوزاد پسر سه ماهه برخلاف خواهرش مورد کودک آزاری واقع نشده بود، اما هم اکنون در مرکز نگهداری سازمان بهزیستی استان زنجان به سر می‌برد.
 
با هماهنگی‌های صورت گرفته با پزشکی قانونی آنها به محل اعزام و موضوع را گزارش کردند. در نهایت با توجه به وضعیت کودک، وی به بیمارستان منتقل شد.
 
دخترک 4 ساله از ناحیه لگن توسط نامادری داغ شده و جای تاول، سوختگی، کبودی و خراشیدگی در بدن وی مشاهده شده است، کودک در تاریخ سوم خردادماه سال جاری از بیمارستان ترخیص و هم اکنون در مرکز نگهداری سازمان بهزیستی به سر می‌برد.
 
این خانواده دارای دو کودک هستند که فرزند اول دختر بچه‌ای 4 ساله و فرزند دوم نوزاد پسر سه ماهه‌ای است که فرزند همین نامادری است.
 
ماموران اورژانس اجتماعی پس از اعزام به محل، نوزاد پسر را نیز با خود می‌برند چرا که در بدن او نیز آثار مختصر و جزئی از کودک آزاری مشاهده شده است.
 
پدر و نامادری کودک 4 ساله‌ای که محکوم به پرداخت دیه در پی کودک‌آزاری شده‌اند، به دنبال عدم پرداخت دیه هستند، اما برای حمایت از حق این کودک، بهزیستی رضایت نمی‎دهد.
 
 
نجات معجزه‌آسای دختر جوان در تصادف
مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی یزد از نجات معجزه آسای جان دختری بیست ساله درپی وقوع یک تصادف رانندگی خبرداد.
 
ظهر روز شنبه درحالیکه یکی از تیم‌های امدادی مصدوم تصادفی خود را به بیمارستان افشار یزد منتقل می‌کرد که در میانه مسیر با صحنه تصادفی مواجه شد که هنوز امدادگران اورژانس به محل حادثه نرسیده بودند.
 
مصدوم این حادثه دختر20 ساله‌ای بود که بر اثر برخورد خودرو وانت با وی برروی آسفالت بلوار جمهوری افتاده و خونریزی شدیدی از ناحیه سر و صورت داشت. حاضران در صحنه با توجه به اینکه مجروح تنفس نداشت و نیز خون زیادی اطراف سر او جمع شده بود، چادر وی را کاملا بر رویش کشیده بوده و به تکنسین‌های اورژانس 115 اعلام کردند که فوت کرده است.
 
با این وجود تکنیسین‌های اورژانس مصدوم را در حالیکه با صورت روی زمین افتاده بود به پهلو برگردانده و راه هوایی وی را که مسدود شده بود باز کردند که به محض باز شدن راه هوایی، تنفس دختر 20 ساله برگشت.
 
با توجه به وخیم بودن حال این دختر تکنسین‌های اورژانس 115 مصدوم همراه خود را که دارای آسیب‌دیدگی در ناحیه ساق پا بود پیاده کرده و مصدوم بدحال را با انجام اقدامات پزشکی اولیه به بیمارستان فرخی یزد انتقال دادند.
 
نسبت ناروا به همسر برای بخشیدن مهریه!
مردی که با دستگاری رایانه زن جوانش قصد داشت برای طلاق به او نسبت ناروا وارد کند،در تحقیقات پلیسی شناسایی و دستگیر شد.
 
مردی در شیراز که قصد طلاق دادن همسرش را داشت و مدتی در تلاش بود وی را بدون دریافت مهریه راضی کند در پی شکست های مکرر در رسیدن به هدفش  و در نیتی شوم تصمیم گرفت با تغییر اطلاعات کامپیوتر شخصی همسرش، وی را به رابطه نامشروع با اشخاصی در محل زندگیش متهم کند.
 
زن 22 ساله  ساکن شیراز بود، با ارائه شکایتی از همسرش، درخواست کرد پلیس فتا ادعای کذب همسرش را اثبات کند.
 
کارشناسان این پلیس با اقدامات فنی و پلیسی و با بررسی اطلاعات کامپیوتر شاکی مشخص کردند، تغییر داده ها در چه زمانی صورت گرفته است و با احضار متهم و ارائه شواهد محکم وی به بزه انتسابی خود اقرار کرد.
 
شوهر فریبکار در بازجویی ها مدعی شد پس از اینکه موفق نشدم همسرم را به طلاق بدون دریافت مهریه راضی کنم با دستکاری در خاطرات روزانه در رایانه و ایمیل وی سعی کردم، وی را به روابط نادرستی متهم کنم.
 
مهمانی مرگبار!
پرونده مرگ مرموز سه عضو یک خانواده در میهمانی شبانه و مسمومیت 8 تن دیگر برای رسیدگی در اختیار کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی قرار گرفت.
 
چندی قبل مسمومیت مرگبار اعضای یک خانواده در یکی از بیمارستانهای بندرعباس به ماموران پلیس اطلاع داده شد.
 
در ادامه تیمی از ماموران راهی بیمارستان شده و در بررسیهای اولیه دریافتند 11 نفر از افراد شرکت کننده در یک میهمانی ساعتی قبل در حالیکه دچار مسمومیت شدید شده بودند، به بیمارستان انتقال یافتند.
 
پزشکان تلاش زیادی را برای نجات جان این افراد انجام داده، اما سه نفر از آنها از جمله زوج جوانی و کودک دو و نیم ساله آنها بر اثر شدت مسمومیت جان خود را از دست دادند.
 
با توجه به مشکوک بودن موضوع تحقیقات در این زمینه آغاز و مشخص شد شب حادثه قربانیان در یک میهمانی در محله 600 دستگاه بندرعباس ماکارونی، ماست و همبرگر مصرف کرده بودند که پس از آن دچار مسمومیت شده و به بیمارستان انتقال یافته بودند.
 
اجساد قربانیان برای تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شده و تیمی از کارآگاهان مبارزه با جرایم جناحی پلیس آگاهی تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند.
 
 
تصادف مرگبار پژو و کامیون بنز
تصادف کامیون بنز و پژو موجب مرگ دو نفر و مجروح شدن یک تن دیگر شد.
 
ساعت 22 روز گذشته تصادف میان یک دستگاه کامیون بنز و پژو در استان اصفهان به ماموران پلیس راه اعلام شد. بلافاصله ماموران پلیس راه در محل حادثه در کیلومتر 30 جاده جرقویه حاضر شدند. در بررسی های اولیه مشخص شد براثر این تصادف دو نفر کشه و یک نفر نیز مجروح شدند. براساس اعلام کارشناسان پلیس راه نیز این تصادف به علت انحراف به چپ کامیون بنز رخ داده است.
 
در تصادف دیگری که ساعت 23:30 دیروز میان یک دستگاه وانت پیکان و پژو 405 در کیلومتر 43 محور بلداجی- حمزه علی استان چهارمحال و بختیاری رخ داد،یک نفر کشته و 4 نفر زخمی شدند. کارشناسان تصادفات علت این حادثه را سرعت غیرمجاز وانت پیکان اعلام کردند. در این حادثه 8 نفر مجروح شدند. کارشناسان علت این حادثه را انحراف به چپ خودرو پراید اعلام کردند.
 
* مطالب فوق از خبرگزاری های رسمی کشور استخراج شده است.

 

کد مطلب: 35484| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۴/۲۴ ۱۰:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸  ,   April 23, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.