یک قایق دیگر حامل پناهجویان ایرانی غرق شد

ایران - فرازنیوز: یک قایق دیگر که حامل پناهجویان ایرانی و چند کشور دیگر مهاجر فرست به استرالیا است، در سواحل اندونزی غرق شده است.
کد مطلب: 35763| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۵/۲ ۱۱:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
یک قایق دیگر حامل پناهجویان ایرانی غرق شد

به گزارش فرازنیوز(faraznews.com به نقل از بی بی سی، مقام‌های اندونزی مرگ دست کم سه نفر که دو تن از آنها کودک بوده اند را در حادثه غرق شدن یک قایق حامل پناهجویان در سواحل این کشور تایید کرده‌اند.

 
این پناهجویان که غالبا ایرانی و سریلانکایی و بعضا عراقی و سوری بوده‌اند، از راه جاوه اندونزی عازم استرالیا بوده‌اند که در آب های جنوبی جزیره جاوه و منطقه ای در نزدیکی ساحل جایانتی دهکده سیدوان اندونزی غرق شده اند.
 
امدادگران تا کنون 157 تن از پناهجویان را نجات داده‌اند و عملیات جستجوی امدادگران اندونزیایی همچنان ادامه دارد. گفته می شود قایق دست کم 170 سرنشین داشته است.
 
هفته گذشته نیز یک قایق حامل پناهجویان در آب های جزایر کریسمس استرالیا غرق شد که در آن حادثه 8 تن از جمله پناهجویان ایرانی مفقود شدند.
 
اخیرا دولت استرالیا اعلام کرد که از این پس پناهجویانی که به طور غیر قانونی از طریق مرز آبی وارد خاک این کشور شوند، اجازه ماندن در این کشور را نخواهد داد و این پناهجویان پس از ارائه درخواست پناهندگی‌شان به جای استرالیا در گینه نو نگهداری می‌شوند.
 
بر اساس آمارها دست کم یک سوم از پناهجویان غیر قانونی که در سال جاری میلادی وارد آب های ساحلی استرالیا شده اند، ایرانی هستند. این تعداد در مقایسه با سال 2012 سه برابر شده است.
کد مطلب: 35763| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۵/۲ ۱۱:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶  ,   September 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.