تصاوير اردوکشی خونین در خیابان‌های مصر

تحولات جهانی - فرازنيوز: در ادامه اردوکشی خیابانی حامیان و مخالفان محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر دهها نفر در قاهره و اسکندریه کشته شدند. درگیری ها در میدان رابعه عدویه قاهره و منطقه الرمل اسکندریه همچنان ادامه دارد.
کد مطلب: 35857| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۵/۵ ۱۶:۴۱:۱۰| نسخه چاپی
تصاوير اردوکشی خونین در خیابان‌های مصر

به گزارش فرازنيوز(faraznews.com)، بر اثر درگیری ها در میدان رابعه العدویه شهر قاهره، پایتخت مصر، تا کنون 200 تن کشته و بیش از 5000 تن دیگر زخمی شده اند. شبکه تلویزیونی الاقصی هم اعلام کرد، نیروهای ارتش و امنیتی قتل عام جدیدی را مرتکب شدند و بیش از 100نفر را در  حملات خود به تحصن کنندگان حامی محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر  در اطراف میدان رابعه العدویه در قاهره کشتند و هزاران نفر را نیز زخمی کردند.

 
هفت نفر از حامیان محمد مرسی ، رئیس جمهور برکنار شده مصر نیز در شهر اسکندریه کشته و دویست و بیست نفر دیگر زخمی شدند. گفته می شود ارتش هم برای مقابله با اخوان دست به اسلحه شده و به سمت آنها شلیک کرده است.
 
منابع آگاه اعلام کردند درگیری ها در منطقه پرجمعیت شبرا قاهره روز جمعه پس از آغاز شد که مخالفان رئیس جمهوری برکنار شده تصاویر مرسی را به آتش کشیدند و از پشت بام ها  به سوی تظاهرات طرفداران او بطری پرتاب کردند. گزارش ها حاکیست ساکنان محل تلاش می کردند بین دو گروه حایل شوند و از ادامه درگیری جلوگیری کنند.
 
مصری ها روز جمعه برای دو تظاهرات جداگانه به دعوت ارتش و اخوان المسلمین فرا خوانده شدند.
 
ارتش و هواران اخوان المسلمین از طرفدارانشان خواستند روز جمعه یا برپایی تظاهرات قدرت خود را در این رویارویی که از زمان برکناری محمد مرسی در سوم ژوئیه آغاز شده است، به نمایش بگذارند.
 
در این حال با تشدید درگیری در قاهره"عدلی منصور"رئیس جمهور موقت مصر جمعه شب از طرفداران محمد مرسی رئیس جمهور برکناره شده این کشور خواست به تجمع خود پایان دهند و به خانه هایشان بازگردند.
 
وی گفت: اگر معترضان در میدان رابع العدویه قانع شوند که از یک پرونده سوخته و از بین رفته دفاع می کنند در این صورت ترک کردن این میدان برایشان شرم آور نخواهد بود. 
 
عکس های زیر که در خبرگزاری های خارجی رویترز و اسوشیتدپرس منتشر شده، جمعه خونین مصر را به تصویر کشیده است.
 
تظاهرات مخالفان محمد مرسی در قاهره
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تجمع و درگیری حامیان محمد مرسی و اخوان المسلمین در قاهره
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
کد مطلب: 35857| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۵/۵ ۱۶:۴۱:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 17, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.