صحن مطهرآستان حضرت امامزاده صالح (ع) بازسازی شد

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: صحن مطهر آستان حضرت امامزاده صالح ابن موسی الکاظم (ع) به منظور ایجاد فضاهای مناسب زیارتی، مذهبی ،فرهنگی ، آموزشی و خدماتی برای زائرین مرمت و بازسازی شد.
کد مطلب: 35926| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۵/۸ ۱۲:۶:۱۰| نسخه چاپی
صحن مطهرآستان حضرت امامزاده صالح (ع) بازسازی شد

به گزارش فرازنیوز(faraznews.com)، مهندس محمد شیری معاون فنی و عمرانی شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق، اظهار داشت : آستان مقدس امام زاده صالح (ع) به عنوان قطب مذهبی شمال تهران روزانه میزبان تعداد زیادی از زائرین و مشتاقان زیارت است و امکانات و خدمات وضع موجود پاسخگوی نیازها نبود لذا  مراجعه پرشمار ارادتمندان، مسئولین را بر آن داشت، با طرح بازسازی، نسبت به بهینه سازی صحن مطهر آستان مقدس امامزاده صالح (ع) اقدام نمایند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه یک گفت: به منظور اجرای طرح بازسازی صحن آستان مقدس امامزاده صالح (ع)، عملیات محوطه سازی به میزان 3 هزارو 500 متر مربع و ترمیم و مرمت حوضچه وسط صحن از اواخر اسفند ماه سال 91  شروع شد و تا پایان مرداد ماه به پایان می رسد.

وی افزود: این محوطه ابتدا به صورت آسفالت بوده که با اجرای عملیات بهسازی کف، از سنگ کریستال با تلفیقی از طراحی گلسنگ استفاده شد ودر وسط صحن، مقابل محراب اصلی حوضچه ای در ابعاد 8*5 متر مکعب طراحی شده که به عنوان وضو خانه و آبنما استفاده شود .

شیری تصریح کرد: قسمت ورودی، امام زاده (ع) نیز محوطه ای است که به باب المراد معروف است که با اجرای این طرح مورد بازسازی کف با سنگ مرمر قرار گرفت.

وی خاطر نشان ساخت:  به منظور هدایت آبهای سطحی، احیاء زهکشی قبلی با اجرای شیب بندی مناسب در حال انجام است .

کد مطلب: 35926| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۵/۸ ۱۲:۶:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷  ,   July 22, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.