نشست کمیته های مرکزی و استانی اجلاس یازدهم پیرغلامان حسینی(ع)

دين و مذهب - فرازنیوز: با حضور دبیرهماهنگی و اجرایی یازدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان حسینی (ع) ، نشست کمیته های مرکزی و استانی این اجلاس در ساختمان استانداری گلستان برگزار شد.
کد مطلب: 36447| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۵/۳۱ ۲:۲۹:۱۰| نسخه چاپی
نشست کمیته های مرکزی و استانی اجلاس یازدهم پیرغلامان حسینی(ع)

به گزارش فرازنیوز، دراین نشست که با حضورمعاون سیاسی استانداری گلستان، اعضای کمیته های استانی و مسئولین اجرایی ستاد مرکزی این اجلاس در تاریخ 28 مرداد برگزار شد،علیرضا حبیبی ، دبیرهماهنگی و اجرایی یازدهمین اجلاس بین المللی

 پیر غلامان حسینی (ع)  یادآورشد: ایندوره ازاجلاس با حضور تعداد بیشتری از مادحین و خادمین بین المللی نسبت به دوره های قبل، بسیار پربار تر برگزار خواهد شد .

وی با اعلام این خبرافزود: امسال با بهره گیری از تجربه برگزاری 6 دوره ملی و سه دوره بین المللی در این اجلاس برای نخستین بار کتاب منشور مداحی، برگرفته از منویات رهبر معظم انقلاب و همچنین کتاب دهه اجلاس رونمایی می شود.

حبیبی خطاب به مسئولین استانی افزود: برگزاری این اجلاس معنوی فرصت مناسبی است که بتوانیم استان گلستان را به بهترین نحو به جهان اسلام معرفی نموده و میزبان خوبی برای خادمین ابا عبدلله الحسین (ع) باشیم.

دبیرهماهنگی و اجرایی یازدهمین اجلاس بین المللی پیر غلامان حسینی (ع) با اشاره به این که بر اساس برنامه ریزیهای از پیش تعیین شده پرچم بارگاه ملکوتی سید الشهداء (ع) روز 14 مهر سال جاری وارد استان گلستان می شود، خواستار سرعت بخشیدن به تمهیدات استانی برای برگزاری هرچه با شکوهتر آن شد.

 معاون سیاسی امنیتی استاندارگلستان نیز برگزاری این اجلاس را افتخاری برای استان گلستان دانست و افزود:

 این اجلاس هر چه علمی تر برگزار شود دارای محتوای ارزشمند تری خواهد بود و پایداری اسلام در جهان قوی تر می شود والبته باید تلاش کنیم تا اسلام ناب را در این اجلاس بسط و گسترش بیشتری دهیم .

وی افزود: پرچمداری نظام اسلامی در عرصه جهانی یکی از موضوعات مهم است که در این اجلاس به دنبال آن هستیم و همه دستگاهها و نهادهای اجرایی برای گسترش اعتقادات اسلامی باید به میدان بیایند.

جمشیدی با اشاره به خرافه هایی که در مداحی به وجود آمده است ، افزود: برگزاری دوره های آموزشی تنقیح مداحی از زبان اساتید وتبیین واقعی قیام حضرت ابا عبدلله (ع) از زبان صاحب نظران این عرصه از اهداف مهم این اجلاس خواهد بود.

وی ادامه داد: کارگاه هایی که در این اجلاس برگزار خواهد شد به دنبال خرافه زدایی  و پیرایه زدایی  از مراسم مذهبی همچون مراسم محرم و صفر خواهد بود.

در ابتدای این نشست نیز حجت الاسلام ولی نژاد، مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان  نیز با ارایه گزارشی از فعالیتهای تبلیغی صورت گرفته در این حوزه یادآور شد: پیش بینی های اصلی همچون محل برگزاری افتتاحیه، اختتامیه، پوسترو تندیس اجلاس و انتخاب هیات داوران نهایی شده و در این بین دستگاههای اجرایی همچون استانداری، فرمانداری، صداوسیما، اداره کل میراث فرهنگی وسازمان فرهنگی هنری شهرداری ، از مدتها قبل فعالیتهای خود را برای برگزاری هرچه با شکوهتر اجلاس آغاز کرده اند .

ولی نژاد با اشاره به انتخاب 11 نفر از برترین های استان بعنوان  هیات داوران این اجلاس افزود:

در حال حاضر 5 برنامه اصلی از جمله استقبال از مهمانان ،استقبال رسمی مهمانان در امام زاده عبدالله(ع)، مراسم افتتاحیه، برنامه های حین اجرای اجلاس و مراسم اختتامیه در دبیر خانه اجلاس به مراحل نهایی خود رسیده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تصریح داشت: کمیته ها باید سعی کنند تا برنامه هایشان را با شفافیت بیشتری به اعضا برسانند و نمایندگان کمیته ها سعی کنند حضور پر رنگ تری داشته باشند .

 

 

کلید واژه ها: مداحان اجلاس پیر غلام
کد مطلب: 36447| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۵/۳۱ ۲:۲۹:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷  ,   March 21, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.