دکتر طاهری خبر داد:

اتحادیه اروپا تحریم شرکت مهندسی تاسیسات دریایی را لغو کرد

نفت و نیرو - فرازنیوز: مدير عامل شركت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران با اعلام خبر لغو تحريم شركت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران از سوي اتحاديه اروپا بيان داشت: ما به زودي امكان مشاركت در پروژه هاي بين المللي را خواهيم داشت.
کد مطلب: 36707| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۶/۱۷ ۱۸:۴۸:۱۰| نسخه چاپی
اتحادیه اروپا تحریم شرکت مهندسی تاسیسات دریایی را لغو کرد

به گزارش فرازنیوز، به نقل ازروابط عمومي شركت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران، علي طاهري مدير عامل شركت افزود: پتانسيل اين شركت به گونه اي است كه چنانچه به ياري خداوند موانعي كه به سبب تحريم ناحق بر سر راه اين شركت ايجاد شده برطرف شود، به زودي فعاليتهاي فني و مهندسي را در سطح كشورهاي منطقه و خارج از منطقه و با كمك شركتهاي بزرگ بين المللي توسعه خواهيم داد.

 مدير عامل شركت همچنين در خصوص موفقيت اخير حقوقي در اتحاديه اروپا و بيان موضوع اين دعاوي اظهار داشت: حدود دو سال است كه اين مساله در دادگاه بين المللي و وكلاي سطح بالاي بين المللي مورد پيگيري است.

 طاهري ادامه داد: دو سال پيش بود كه اتحاديه اروپا شركت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران را در ليست شركتهاي تحريمي اتحاديه اوپا قرارداد.

 وي مضمون اتهامي كه براي اين شركت مطرح شده بود را مشاركت در ساخت تاسيسات مربوط به تاسيسات هسته اي در ايران خواند و تشريح كرد: همه ما و همكارانمان با شنيدن اين موضوع بسيار متعجب شديم به سبب اينكه اين شركت به عنوان يك شركت كاملا فني و مهندسي هيچ ارتباطي با اين نوع فعاليتها نداشته و ندارد.

مدير عامل شركت تاسيسات دريايي ايران در بيان چگونگي رفع تحريم از اين شركت تشريح كرد: ما با استفاده از وكلاي مجرب بين المللي و جمع آوري اسناد و مداركي دال بر اينكه شركت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران هيچ گونه فعاليتي در اين زمينه ها ندارد مدارك را به دادگاه ارائه داديم كه خوشبختانه در روز جمعه 6 سپتامبر دادگاه راي نهايي خود را صادر كرد.

 وي در خصوص دو مولفه عمده راي دادگاه تبيين كرد: راي دادگاه مشتمل بر دو موضوع بود. اول اينكه نام شركت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران از ليست شركتهاي تحريم اروپا خارج شده و دوم اينكه اتحاديه اروپا موظف و ملزم به پرداخت كليه خسارتهاي تحميلي از قبل اين تحريم به شركت مي باشد.

 طاهري خاطر نشان كرد: شركت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران شركتي كاملا فني-تخصصي است كه هم در منطقه و هم در بعد بين المللي شركت كاملا شناخته شده اي است و ارتباطات گسترده اي كه ما در قالب پروژه هاي مشترك در خارج از ايران داشته ايم بيانگر اين است كه اين شركت از پتانسيل بالاي بين المللي برخوردار است. سابقه اين شركت، نوع و حجم فعاليتهاي شركت ما گوياي اين است كه شركت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران با توجه به ناوگان عظيم و پرسنل متخصص بزرگترين شركت فراساحلي منطقه است . به طور طبيعي وقتي اعلام تحريم بر عليه يك شركت مطرح مي شود خسارات زيادي متوجه شركت خواهد شد و طبيعتا نقل و انتقال منابع مالي شركت با مشكل مواجه خواهد شد، سازندگان و شركتهايي كه طرف قرارداد ما هستند با مشكل مواجه مي شوند و ممكن است همكاري كمتري داشته باشند.

 وي در پايان تاكيد كرد: در مدت اين دوسال مشكلات زيادي براي شركت ما ايجاد شد و اين حق ماست كه اگر راي دادگاه به همين منوال بماند خسارات مالي شركت جبران شود.

کد مطلب: 36707| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۶/۱۷ ۱۸:۴۸:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶  ,   August 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.