برای اولین بار در کشور انجام شد:

سیستم هوشمند کنترل آلایندگی در تیبا

صنایع و بازرگانی - فرازنیوز: با ارتقا و بهبود موتور تیبا در شرکت مگاموتور سایپا ، خودروی تیبا به عنوان اولین خودروی ساخت داخل در ایران ، استاندارد EOBD را کسب کرد.
کد مطلب: 37076| زمان انتشار: ۱۳۹۱/۱۲/۲ ۱۴:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
سیستم هوشمند کنترل آلایندگی در تیبا

به گزارش فرازنیوز، به نقل از روابط عمومی مگاموتور ، مهندس حمید کربلایی معاون تحقیق توسعه مگاموتور با اعلام این خبر گفت: استاندارد EOBD ، قطعات کنترل کننده و تأثیر گذار روی آلایندگی خروجی خودرو نظیر کاتالیست، سیستم سوخت رسانی ، سیستم جرقه زنی و کنیستر را مورد پایش قرار می دهد.


وی افزود : آزمون های صحه گذاری این سیستم پیشرفته کنترل آلایندگی در شرکت های معتبر بین المللی انجام شده و مورد تأیید قرار گرفته است. در این سیستم، چنانچه میزان آلایندگی خودرو مطابق با استانداردهای یورو4 نباشد، بصورت خودکار علایم هشدار به راننده در اتومبیل ظاهر می شود.


معاون تحقیق توسعه مگاموتور تصریح کرد : این سیستم هشدار آلایندگی ، در آزمون های صحه گذاری تا سقف 100 هزار کیلومتر که حد تعیین شده برای دریافت استاندارد EOBD می باشد، می تواند فعال باشد.


وی افزود : با تجهیز موتورهای تیبا به سیستم هوشمند کنترل آلایندگی، گامی مهم برای حفظ استاندارد یورو 4 در کارکرد بالای 50 هزار کیلومتر خودروهای داخل کشور برداشته شده است.

کلید واژه ها: مگاموتور سایپا تیبا
کد مطلب: 37076| زمان انتشار: ۱۳۹۱/۱۲/۲ ۱۴:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶  ,   September 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.