عزاداری با زنجیر تیغ‌دار در کابل + تصاوير

دين و مذهب - فرازنيوز: در حالی که مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی شیعیان افغانستان از عزاداران حسینی خواسته است از اشکالی از عزاداری که برای برای انسان ضرر دارد و باعث وهن مذهب می شود خودداری کند جمعی از عزادارن در کابل دیروز با قمه و تیغ زنی سوگواری کردند.
کد مطلب: 37859| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۸/۲۱ ۲۱:۳۰:۱۰| نسخه چاپی
عزاداری با زنجیر تیغ‌دار در کابل + تصاوير

به گزارش فرازنيوز، با آغاز ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) مراسم عزاداری شیعیان در سراسر جهان برپاشده است.

 
در افغانستان نیز همزمان با شروع محرم الحرام آیین های سوگواری سید الشهداء، مجالس عزا و سینه زنی و تعزیه برقرار می شود.
 
در همین حال مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در افغانستان با اطلاعیه ای از عزادارن خواست از اشکالی از عزاداری که برای بدن زیان دارد خودداری کنند. تبیان با استناد به فتاوای مراجع عظام تقلید از تمام عزاداران امام حسین(ع) خواست از اشکال غلط عزاداری مانند قمه زدن و تیغ زدن که برای انسان ضرر دارد و باعث وهن مذهب می شود، اجتناب کنند.
 
در این اطلاعیه همچنین تاکید شده است که نباید با برگزاری مراسم عزاداری نادرست به رسانه های ضد اسلامی و ضد شیعه در راستای بدنام کردن اسلام خوراک رسانی کرد. 
 
در ادامه اطلاعیه آمده است که خون آلود کردن سر و صورت با تیغ و قمه براساس فتاوای مراجع تقلید از آنجایی که عملی خشن است و باعث بدنام شدن مذهب شیعه اثنی عشری در نزد مردم جهان و پیروان دیگر مذاهب اسلامی، باعث آسیب رسیدن جسمی و روحی فردی و از همه مهمتر موجب وهن دین و مذهب و ائمه اطهار(علیهم السلام) می گردد، جایز شمرده نشده است و از شیعیان خواسته شده است چه در خفا و چه در ملأ عام از این شکل عزاداری اجتناب کنند. 
 
با این حال روز گذشته در کابل جمعی از عزادارن با زدن زنجیر تیغ‌دار و خوان آلود کردن صورت خود عزاداری کردند؛ عمر سبحانی عکاس رویترز از این مراسم عکاسی کرده و آن را مخابره کرده است که بازتاب جهانی داشته است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
کد مطلب: 37859| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۸/۲۱ ۲۱:۳۰:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷  ,   July 18, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.