مدیر عامل شرکت مخابرات ایران خبر داد:

عدم ترخیص 100 میلیارد تومان تجهیزات مخابراتی به بهانه بدهی

رایانه و ارتباطات - فرازنیوز: مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در تشریح اختلاف حسابی که از سوی وزارت ارتباطات به عنوان بدهی مخابرات طی هفته های اخیر اعلام شده است گفت: ما بدهی ای به دولت نداریم و حدود 800 میلیارد تومان در مجموع اختلاف حساب داریم که باید آن را به صورت قانونی با دولت حل کنیم.
کد مطلب: 37925| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۸/۲۶ ۱۶:۳۶:۱۰| نسخه چاپی
عدم ترخیص 100 میلیارد تومان تجهیزات مخابراتی به بهانه بدهی

به گزارش فرازنیوز، مظفر پوررنجبر در جمع خبرنگاران با اشاره به تحریم های داخلی که علیه شرکت مخابرات ایران از سوی دولت اعمال می شود، اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران سالانه 5 هزار میلیارد تومان تراکنش مالی با وزارت ارتباطات دارد و اختلاف حساب حدود 800 میلیارد تومان طبیعی است و نباید به خاطر این مبلغ مردم از عدم دریافت خدمات مخابرات ضرر کنند.

وی با بیان اینکه اختلاف حساب مخابرات که از آن به بدهی تعبیر می شود، مبلغی حدود 480 میلیارد تومان آن مربوط به اختلاف حسابی است که در زمان خصوصی سازی مخابرات بوده است و مربوط به حساب سهامدار عمده می شود که این موضوع هم اکنون در دادگاه مطرح است و به زودی تعیین تکلیف خواهد شد.

پوررنجبر در مورد دیگر مبلغ اختلاف حساب که از سوی وزارت ارتباطات به عنوان بدهی مخابرات اعلام شده است، گفت: مخابرات از محل درآمد تلفن همراه سالانه مبلغ حدود 28.1 درصد به دولت پرداخت می کند و بابت دیتا نیز 5 درصد درآمد خود را به دولت می دهد که در این زمینه مخابرات سرویس پیامک را جزء دیتا حساب کرده و معتقد است که باید 5 درصد این مبلغ را از اس ام اس به دولت تعلق بگیرد اما وزارت ارتباطات پیامک را جزء خدمات دیتا نمی داند و معتقد است مخابرات باید از درآمد سالانه اش 28.1 درصد به دولت پرداخت کند.

وی اظهار داشت: بر این اساس مبلغی حدود 300 تا 400 میلیارد تومان اختلاف حساب در این زمینه داریم که باید برای آن تعیین تکلیف شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مورد اختلاف موجود با شرکت ارتباطات زیرساخت نیز گفت: اختلاف حسابی با شرکت ارتباطات زیرساخت برای کل عملیات شبکه حدود 30 تا 40 میلیارد تومان است که این موضوع نیز باید رفع تکلیف شود.

پوررنجبر با بیان این که بر اساس مصوبه وزارت ارتباطات تمامی شرکت های مخابراتی برای ترخیص کالاهای خود از گمرک باید از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوز دریافت کنند، گفت: حدود 4 ماه است که بالغ بر 100 میلیارد تومان از تجهیزات شرکت مخابرات که برای توسعه شبکه مخابراتی کشور وارد شده است در گمرک مانده و وزارت ارتباطات به بهانه بدهی اجازه ترخیص آن را نمی دهد.

وی با تاکید بر این که ما بدهی ای به وزارت ارتباطات نداریم، گفت: اگر حتی بدهی ای نیز وجود داشته باشد از نظر قانونی دستگاه نظارتی مانند سازمان تنظیم مقررات این حق را ندارد که در حوزه وظایف نظارتی خود جلوی ورود کالا را بگیرد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان این که ما تابع قوانین دولت هستیم و تمام بدهی های خود را پرداخت کرده ایم گفت: تجهیزات مخابراتی را با 5 برابر قیمت وارد کشور کردیم اما اجازه ترخیص به ما نمی دهند.

پوررنجبر در مورد رتبه دهم مخابرات در میان 12 شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت که از سوی سازمان تنظیم مخابرات و ارتباطات رادیویی اعلام شده است گفت: ما نمی دانیم این رتبه بندی بر چه اساسی صورت گرفته است اما تقاضا کرده ایم که پارامترهای این رتبه بندی و نحوه اعمال آن را در اختیار ما قرار دهند.

 

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در مورد پرداخت مبالغ ودایع مشترکان ثابت و همراه که پیش از این در زمان خصوصی سازی مخابرات به مشترکان بازگردانده شود، گفت: ودایع مشترکان به عنوان حق اشتراک نزد اپراتور باقی می ماند و هیچ مشکل حقوقی در این زمینه وجود ندارد. کسانی که در این زمینه خواستار دریافت ودایع خود هستند می توانند سیم کارت و یا تلفن خود را پس داده و مبلغ ودیعه را دریافت کنند.

کد مطلب: 37925| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۸/۲۶ ۱۶:۳۶:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸  ,   May 23, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.