تصویری نادر از حیات وحش

دانش و فن آوری - فرازنیوز: در منطقه جنگلی پانتانال برزیل یک کایمن (تمساح آمریکای جنوبی) روی یک تپه شنی وسط رودخانه حمام آفتاب می گیرد. جگوار (پلنگ آمریکای جنوبی) خزنده بزرگ را نشان کرده و آرام و پنهانی برای غافلگیر کردن طعمه اش به آن نزدیک می شود.
کد مطلب: 38568| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۹/۲۸ ۲۳:۶:۱۰| نسخه چاپی
تصویری نادر از حیات وحش

به گزارش فرازنیوز، "پارول جاین" و "کیدار هیپالگائونکار" یک زوج توریست که با کشتی کوچکی روی رودخانه به همراه توریست های دیگر گردش می کردند توانستند صحنه این شکار تماشایی را با دوربین ضبط کنند. شبکه نشنال جئوگرافیک این فیلم را پخش کرد.

 
جگوار نه تنها یک شکارچی بزرگ است بلکه شناگر بسیار ماهری نیز است. او تقریبا بدون ایجاد موج و سروصدا در آب شنا می کند. تکنیک و پنهان کاری گربه سان بزرگ تمساح را کاملا غافلگیر کرد.
 
این زوج توریست توانستند از همان لحظه ای که جگوار شکارش را انتخاب کرد فیلم کامل این شکار تماشایی را ضبط کنند. جگوار انتخابش را کرده بود، یک کایمن که آسوده خاطر روی تپه ای شنی در وسط رودخانه حمام آفتاب می گرفت.
 
در واقع، موقعیت تمساح به شکلی بود که می توانست شکارچی را ببیند. اما جگوار با چنان پنهان کاری و سرعتی حمله اش را انجام داد که خزنده بسیار دیر متوجه حضور شکارچی اش شد.
 
دکتر "لوک دالر" کارشناس گربه سانان بزرگ در نشنال جئوگرافیک در متن فیلم می گوید: با مشاهده شیوه عمل این جگوار نر بزرگ می توان متوجه شد که این بار اولش نبوده و در کارش مهارت دارد. او به خوبی می دانست که چه کاری را باید انجام دهد.
 
دکتر دالر می افزاید: جگوار بزرگترین گربه سان آمریکا است. او می دانست باید به کدام قسمت از بدن خزنده حمله کند تا تمساح را بی حرکت کرده و مانع شود که به داخل آب برود. جگوار سر کایمن را در ناحیه مغز گاز گرفت. آرواره های جگوار به اندازه ای قوی است که جمجمه تمساح را سوراخ کرد و دندان هایش در مغز خزنده فرو رفتند. تمساح دیگر قادر به انجام هیچ واکنشی نبود.
 
 
 
 
کد مطلب: 38568| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۹/۲۸ ۲۳:۶:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶  ,   August 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.