مرگ دوازدهمین پلنگ این بار در گچساران

محیط زیست گردشگری - رئیس اداره محیط زیست گچساران از مرگ دوازدهمین پلنگ در سال جاری این بار در گچساران خبرداد و گفت: علت مرگ این پلنگ هنوز مشخص نیست و لاشه توسط افراد ناشناس سوزانده شده است.
کد مطلب: 39233| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۰/۲۸ ۱۲:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
مرگ دوازدهمین پلنگ این بار در گچساران

ازشهرستان گچساران خبر می رسد لاشه یک قلاده پلنگ در در منطقه چرزو از توابع شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد در محلی نزدیک به نقطه ای که اوائل ماه جاری یک توله پلنگ بر اثر برخورد با خودرو تلف شد، مشاهده شده است.

رییس اداره محیط زیست گچساران با بیان اینکه لاشه این پلنگ در منطقه حفاظت شده کوه دیل در حالی مشاهده شده که لاشه به آتش کشیده شده و کاملا سوخته است اظهار داشت: زمانی که محیط بانان برای بررسی موضوع به محل مربوطه می روند متوجه می شوند لاشه پلنگ توسط افراد ناشناس سوزانده شده است.

عبداله دیانتی افزود: لاشه پلنگ در مکانی نزدیک به محل برخورد خودرو با یک توله پلنگ در اوائل دیماه یافت شده اما به دلیل سوختن لاشه، دستیابی به جزئیات بیشتر از جمله جنسیت یا سن این پلنگ امکانپذیر نیست.

هنوز اطلاعاتی درخصوص علت یا عاملین و زمان دقیق مرگ این پلنگ در دست نیست و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد اما احتمال اینکه لاشه مشاهده شده مربوط به مادر همان توله پلنگی باشد که با خودرو برخورد کرده بود وجود دارد اما اظهار نظر در این مورد منوط به انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه است.

 یکی از افراد محلی پس از مشاهده لاشه این پلنگ اقدام به تهیه عکس از لاشه کرده  و تصویر را در اختیار مامورین محیط زیست شهرستان گچساران قرار داده است.

لاشه این پلنگ بالغ خارج از منطقه حفاظت شده دیل، در مناطق آزاد و حدفاصل مارین و دیل کشف شده است.

کلید واژه ها:
کد مطلب: 39233| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۰/۲۸ ۱۲:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.