درختان منطقه 10 شناسنامه دار می‌شوند

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: طرح پلاک کوبی و شناسنامه دار کردن درختان موجود در بوستان ها و معابر اصلی منطقه 10 با هدف ساماندهی و حفاظت درختان و جلوگیری از قطع و از بین بردن آنها آغاز شد .
کد مطلب: 39351| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۲ ۱۵:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
درختان منطقه 10 شناسنامه دار می‌شوند

به گزارش فرازنیوز، فرامرز عظیمی شهردار منطقه ضمن اعلام این خبر با اشاره به شناسایی درختان در سطح معابر شهری گفت : طرح پلاک کوبی درختان به منظور ایجاد بانک اطلاعاتی در راستای دسترسی آسان تر به اطلاعات مربوط به درختان در جهت حفظ، حراست و نگهداری از آنها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه درختان به نوعی از نمادهای پایدار فضای سبز شهری هستند افزود : در این پروژه اطلاعات درختان در 14 فیلد شامل : نام ، گونه، نشانی محل درخت، قطر ، محیط بن، فرم درخت ، ارتفاع بیماری آفات  و ... برای هر درخت مورد پایش و ثبت قرار می‎گیرد.

عظیمی افزود : این طرح از سال گذشته آغاز شده و تاکنون از پیشرفت 20 درصدی برخوردار بوده و گام بعدی آن شناسنامه دار کردن و پلاک کوبی درختان موجود در معابر باقی مانده است همچنین اجرای این طرح در باغات شخصی نیز در دست بررسی و مطالعه قرار دارد .

به گفته وی با هماهنگی کلینیک گیاه پزشکی منطقه از 18 هزار اصله درخت موجود در معابر و بوستان ها ، تاکنون 3000 اصله پلاک کوبی شده و مابقی نیز در دست اجرا است .

عظیمی با تاکید بر اهمیت و ارزش درختان به خصوص درختان قطور و کهنسال و جدیت در حفاظت و صیانت از فضای سبز شهری از شهروندان خواست تا نسبت به حفظ و حراست درختان سطح شهر کوشا باشند و با کاشت به موقع در معابر و در مقابل منزل مسکونی، در این طرح سهیم بوده به نحوی که این سرمایه عمومی و ملی از بین نرود.

کلید واژه ها: درختان شناسنامه
کد مطلب: 39351| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۲ ۱۵:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷  ,   March 22, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.