معاون وزیر اقتصاد خبر داد:

جذب ۳.۵ میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری خارجی در سال جاری

اقتصاد ایران - فرازنیوز: معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۳.۵ میلیارد دلاری تا پایان دی‌ماه سال جاری از دستور ویژه وزیر اقتصاد برای تأمین بازارهای مالی و پولی خبر داد.
کد مطلب: 39401| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۸ ۱۳:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
جذب ۳.۵ میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری خارجی در سال جاری

به گزارش فرازنیوز، بهروز علی‌شیری معاون وزیر و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران امروز در محل وزارت اقتصاد با اشاره حوزه تامین مالی خارجی اظهارداشت: از طریق بانک توسعه اسلامی 726 میلیون دلار سرمایه‌گذاری انجام شده است همچنین 17 میلیون دلار برای فاضلاب بیرجند صورت گرفته است.

معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: تامین منابع بانک های خارجی 12 میلیارد و 200 میلیون دلار تشکیل شده که در بخش‌های دولتی و شرکت‌ها و طرح های بخش خصوصی صورت گرفته و تا پایان سال وارد فاز اجرایی می‌شود.

به گفته علی‌شیری 17 میلیارد دلار تجهیز منابع از طریق بانک توسعه اسلامی، صندوق اکو و بانک‌های خارجی در کشور انجام شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی تا پایان دی‌ماه سال جاری 3 میلیارد و 450 میلیون دلار سرمایه خارجی وارد کشور شده است، اظهارداشت: 70 درصد این سرمایه‌گذاری مربوط به بخش معدن، 26 درصد صنعت و 4 درصد مربوط به بخش خدمات است.

معاون وزیر اقتصاد و امور دارایی حجم کل منابع مالی و سرمایه خارجی تجهیز شده در سال 92 از تسهیلات مالی خارجی استقراضی و سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را در مجموع 16 میلیارد و 393 میلیون دلار دانست و گفت: پیش‌نویس مصوبه هیأت وزیران جهت تامین به موقع منابع مالی بانک‌ها آماده شده و فردا به دولت می‌رود همچنین اعزام رایزن‌های اقتصادی به کشورهای هدف در دولت تصویب شده که جزء اقدامات و برنامه‌های آتی این سازمان است.

ویاز دیگر برنامه‌های صندوق در این سازمان را اصلاح اساسنامه صندوق توسعه ملی با همکاری مجلس عنوان کرد و یادآور شد: بسته مشوق‌های مالی در بخش سرمایه‌گذاری خارجی تا پایان سال جاری به دولت ارائه خواهد شد.

همچنین وی از دستور ویژه وزیر به برخی معاونت‌های خود برای تأمین منابع مالی، طرح‌ها و تجهیز منابع در بازارهای پولی و مالی خبرداد.

کد مطلب: 39401| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۸ ۱۳:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸  ,   April 23, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.