مدیر عامل بانک توسعه صادرات پیشنهاد داد:

تاسیس "بانک هنر" برای حمایت از آثار هنری

بانک و بیمه - فرازنیوز: آقای مهندس بهمن وکیلی در مراسم رونمایی "کتاب شاهکارهای هنر ایران در مجموعه های لهستان"با تاکید بر حمایت این بانک از تولید و صادرات محصولات فرهنگی و هنری کشور پیشنهاد داد بانک توسعه ای و دولتی برای تامین مالی آثار هنری تاسیس شود.
کد مطلب: 39807| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۲۸ ۱۳:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
تاسیس

به گزارش فرازنیوز، آقاي وكيلي در بخشي ديگر از سخنان خود افزود: بخشي از آثار هنري ايران  با روشهاي استعماري از كشور خارج شده  ولي بخشي ديگر نظير آنچه در مجموعه هاي لهستان موجود است از راه تجارت به اين كشور رفته  و به خوبي با وجود جنگ هاي جهاني اول و دوم از آن نگهداري شده است.

وي يادآور شد: بانك توسعه صادرات يك بانك تخصصي براي حمايت از صادرات كالا و خدمات به ويژه صادرات خدمات فني و مهندسي است ولي همواره از صادرات محصولات فرهنگي و هنري هم حمايت مي كندو  چاپ اين كتاب با هدف معرفي اين آثار صورت گرفته است.

آقاي مهندس وكيلي در اين مراسم از پروفسور تادئوش مايدا، رييس موزه ملي موزه ورشو، كه اين كتاب با تلاش او و حمايت فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي و تعدادي از هنرمندان كشور به چاپ رسيده است تشكر كرد.

 وي همچنين از تلاشهاي آقاي علي معلم دامغاني، رييس فرهنگستان هنر، آقاي ميرسعيد نيكزاد لاريجاني، عضو هيات مديره بانك توسعه صادرات، آقاي علي اسماعيلي، معاون پژوهشي فرهنگستان هنر  در حمايت از تاليف و چاپ كتاب شاهكارهاي هنر ايران در مجموعه هاي لهستان  قدرداني كرد.

مجموعه دو جلدی «شاهکارهای هنر ایران در مجموعه‌های لهستان» با کوشش تادئوش مایدا، با شمارگان 1500 نسخه، 450 صفحه جلد اول و 270 صفحه جلد دوم و بهای دوره 270 هزار تومان از سوی موسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری «متن» فرهنگستان هنر روانه کتابفروشی‌ها شده است.

در جلد اول این کتاب، 500 اثر هنری ایران در موزه‌های شهرهای ورشو و کراکو، کلیساها، کنیسه‌ها و همچنین مجموعه‌های خصوصی در کشور لهستان معرفی شده است.
در جلد دوم کتاب نیز در 8 مقاله تخصصی دو زبانه فارسی و انگلیسی به شرح و توصیف آثار منتشره در جلد اول و همچنین روابط فرهنگی ایران و لهستان پرداخته شده ست. پروفسور تادئوش مایدا پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه در سال 1951 با تحصیل زبان‌های فارسی و ترکی و عربی به مطالعات خاور نزدیک و شرق پرداخته است

کد مطلب: 39807| زمان انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۲۸ ۱۳:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.