"عراق" میزبان بیش از 26 هزار خودرو سایپا

صنایع و بازرگانی - فرازنیوز: قائم‌مقام معاون صادرات و امور بین‌الملل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه امسال 58 هزار خودرو صادر خواهیم کرد، گفت: صادرات سایپا به کشور عراق 26 هزار و500 دستگاه خودرو است که از این رو این کشور بزرگترین بازار صادراتی ما محسوب می‌شود.
کد مطلب: 41409| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱/۲۵ ۱۵:۴:۱۰| نسخه چاپی

به گزارش فرازنیوز، احمد اسماعیلی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در خصوص برنامه صادراتی سایپا در سال‌ جاری اظهار داشت: برنامه صادرات سایپا در سال 93، ارسال 58 هزار دستگاه خودرو در گروه X100  و X200 (تیبا و پراید) است. 
 
قائم مقام معاون صادرات و امور بین‌الملل گروه خودروسازی سایپا افزود: این صادرات در دو قالب CBU و CKD حساب شده است که بازار شاخص‌مان کشور عراق است. 
 
وی ادامه داد: 26 هزار و 500 دستگاه خودرو به بازار عراق صادر شده که از این تعداد 15 هزار دستگاه به صورت تولیدی (CKD) و 11 هزار دستگاه به صورت ارسالی (CBU) است. 

این مقام مسئول به صادرات سایپا 151 به کشور عراق اشاره کرد و گفت: در نمایشگاهی که در گذشته برگزار شد استقبال بسیار خوبی از این خودرو به عمل آمد اما هنوز مشخص نیست میزان تصمیم به خرید مشتریان برای خرید این خودرو تا چه اندازه خواهد بود.

وی افزود: از این رو یک تیم کارشناسی برای بازخورد استقبال از این خودرو در بازار عراق، هفته آینده به این کشور سفر خواهد کرد. 
 
اسماعیلی همچنین به بازارهای فروش دیگر سایپا نیز اشاره کرد و گفت: صادرات سایپا در دو منطقه یکی آسیا و اروپا که به این منطقه 35 هزار دستگاه خودرو صادر و 23 هزار دستگاه دیگر به منطقه دیگر یعنی آمریکای لاتین و آفریقا صادر می‌شود.   
 
قائم مقام معاون صادرات و امور بین‌الملل سایپا در ادامه به تعداد نمایندگی‌های فروش این گروه خودروسازی در کشورهای دیگر اشاره کرد و افزود: تعداد نمایندگی‌های فروش در کشورهای مختلف متفاوت است که تعداد این نمایندگی‌ها در بازار عراق از همه کشورهای دیگر بیشتر است. 
 
وی تصریح کرد: به عنوان مثال در کشور سوریه 15 مورد، اوکراین نزدیک 14 مورد، آذربایجان 5 مورد ، مصر 7 مورد و ونزوئلا نمایندگی فروش داریم.

کد مطلب: 41409| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱/۲۵ ۱۵:۴:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 17, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.