با اعلام صندوق بین المللی پول؛

روسیه وارد بحران شد!

اقتصاد جهانی - فرازنیوز: با هشدار صندوق بین المللی پول نسبت به تاثیر تحریم ها بر روسیه، فشارهای اقتصادی بر رئیس جمهوری این کشور تشدید می شود.
کد مطلب: 41846| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۲/۱۰ ۱۹:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
روسیه وارد بحران شد!

به گزارش فرازنیوز، به نقل از منابع خبری صندوق بین المللی پول هشدار داد که تاثیرات ناشی از ناآرامی های اوکراین باعث شده روسیه وارد بحران اقتصادی شود.

آنتونیو اسپیلیمبرگو، اقتصاددان این سازمان در حالی این گفته را تایید کرد که از کاهش شدید پیش بینی رشد اقتصادی این کشور در سال 2014 از 1.3 درصد به 0.2 درصد خبر می داد. تنها سه هفته پیش از این بود که صندوق رشدی بالاتر را برای روسیه پیش بینی کرده بود.

این واکنش در پی نگرانی های عمیق ناشی از تاثیرات خروج سرمایه از روسیه شکل گرفت که تنها در سال 2014 معادل 100 میلیارد دلار برآورد شده است.

تشدید تحریم ها علیه اشخاص و شرکت های روسی نزدیک به ولادیمیر پوتین که در واکنش به جدا کردن کریمه از اوکراین توسط غرب اعمال شده، به عنوان دلیل اصلی تعدیل رتبه روسیه عنوان شد.

اسپیلیمبرگو در اینباره گفت: «اگر رشد منفی در دو، سه ماهه متوالی را رکود تعریف کنیم، روسیه در حال حاضر دچار رکود شده است.»

وی در ادامه افزود: «تمامی این مسائل در کنار هم، تاثیر بسیار منفی بر فضای سرمایه گذاری دارد. انتظار می رود افت سرمایه گذاری که از سال 2013 آغاز شده، طی سال جاری ادامه یابد.»

اقتصاد روسیه در سه ماهه نخست سال جاری میلادی در مقایسه با سه ماهه پیش از آن انقباضی 0.5 درصدی را تجربه کرد. آژانس رتبه بندی استاندارد اند پورز نیز روز جمعه توانایی روسیه در بازپرداخت بدهی ها را به منفی BBB کاهش داد.

اسپیلیمبرگو که رئیس هیات صندوق بین المللی پول در مسکو است می گوید کاهش ارزش روبل طی ماه های اخیر، بر تورم تاثیر خواهد گذاشت و پیش بینی قیمت مصرف کننده طی سال 2014 را بیش از شش درصد افزایش خواهد داد.

 

کد مطلب: 41846| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۲/۱۰ ۱۹:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.