کارت سهمیا به چه کسانی تعلق می گیرد؟

دولت و مجلس - فرازنیوز: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم اصلاح روند پرداخت یارانه گفت که دولت باید با سازوکاری نحوه پرداخت یارانه در شهرهای بزرگ را تغییر داده اما همچنان یارانه را به صورت نقدی در روستاها و مناطق محروم پرداخت کند.
کد مطلب: 42202| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۲/۲۰ ۱۳:۲۹:۱۰| نسخه چاپی
کارت سهمیا به چه کسانی تعلق می گیرد؟

به گزارش فرازنیوز، ارسلان‌ فتحی‌پور با تاکید بر اینکه پرداخت یارانه از ابتدای اجرای قانون هدفمندی باید به شیوه دیگری انجام می‌شد، گفت: از آنجا که از ابتدا یارانه به صورت نقدی پرداخت شده و بسیاری از خانوارها در روستاها و همچنین اقشار ضعیف با این یارانه‌های نقدی زندگی‌شان را می‌گذرانند بنابراین نباید شیوه پرداخت یارانه در روستاها و میان این قشر از جامعه تغییر کند.

 

وی ادامه داد: اگر پرداخت یارانه از طریق کارت‌هایی تحت عنوان سهمیا یا مواردی این چنینی در روستاها و میان اقشار ضعیف جامعه انجام شود، احتمال سوءاستفاده از این قشر از جامعه وجود دارد پس بهتر است که شیوه پرداخت یارانه همچنان برای مردم در روستاها به صورت نقدی باشد.

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه شیوه پرداخت یارانه برای خانوارهای ساکن در شهرهای بزرگ باید تغییر کند، گفت: در شهرهای بزرگ باید روش جایگزینی به جای پرداخت یارانه نقدی پیش‌بینی کرد که از جمله آن می‌توان به پیش‌بینی کارت‌هایی برای خرید کالا و یا استفاده از سوخت اشاره کرد.

 

فتحی‌پور ادامه داد: دولت برای این کار باید دهک‌های مختلف جامعه را شناسایی کرده و به فراخور درآمد آنها یارانه نقدی و یا کارت سهمیا توزیع کند، با این فرض که در تمام روستاها و مناطق محروم یارانه به صورت نقدی پرداخت شده و در شهرها و کلان‌شهرها کارت سهمیا داده شود.

 

وی در پایان تاکید کرد که این کارت‌ها باید به گونه‌ای باشد که مردم برای نحوه استفاده از آنها حق انتخاب داشته باشند و محدود نشوند؛ به طوریکه به فراخور نیازشان کالایی را خریداری کرده و یا برای استفاده از بنزین بهره گیرند.

کد مطلب: 42202| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۲/۲۰ ۱۳:۲۹:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 21, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.