رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد:

توجه به پروژه­ های شهری کوچک مقیاس در پایتخت

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر نگاه توسعه گرایانه پارلمان شهری پایتخت به شهر تهران گفت: کار ویژه شورای شهر تهران، تحقق مدیریت یکپارچه شهر و منطقه شهری با رویکرد توسعه پایدار است.
کد مطلب: 42464| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۲/۲۶ ۱۴:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
توجه به پروژه­ های شهری کوچک مقیاس در پایتخت

به گزارش فرازنیوز،  مهندس محمد حقّانی افزود: شورای چهارم شهر تهران در پی احیای اصل 103 قانون اساسی است که به موجب آن استانداران، فرمانداران، بخشداران و سایر مقامات کشوری که از طرف دولت تعیین می­شوند را ملزم به رعایت تصمیمات شوراها دانسته است.

وی با اعلام این که بر اساس این اصل قانون اساسی، تمامی مدیران ملزم به عمل به مصوبات شوراها می­باشند، تأکید کرد:    اصل هفتم قانون اساسی نیز شوراها را همچون مجلس شورای اسلامی از ارکان تصمیم ­گیری و اداره کشور دانسته است.

عرصه ­های حیاتی تهران حفاظت می­شوند

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر با اشاره به دعوت از وزراء و مدیران عالی­رتبه دولت به شورا و حضور آن­ها در جلسات شورای شهر، اظهار کرد: این اقدام از جمله تفاوت­های ساختاری و محتوایی شورای چهارم شهر تهران با دوره­های گذشته است.

مهندس حقّانی با بیان این که فضاهای سبز، رود دره­ها، کوهسارها و باغات به عنوان عرصه­ های حیاتی، موجودیت محیط زیست تهران را تشکیل می­دهند، تصریح کرد: شورای شهر و مدیریت شهری در راستای حفاظت از محیط زیست تهران خود را ملزم به حمایت و پشتیبانی از این عرصه­ های حیاتی می­دانند.

وی با تآکید بر این که توجه به پایداری شهر و تقویت آن به عنوان مهم­ترین مأموریت مدیریت شهری از طریق بازنگری در ساز و کارهای اقتصادی و خدماتی در شهر، اصلی اساسی و محوری است، اضافه کرد: رویکرد خدمات­ رسانی در حوزه­های مختلف از احداث پارک­ها و بوستان­های شهری گرفته تأمین سرانه ­های اجتماعی و فرهنگی در شهر باید در مقیاس کوچک صورت گیرد.

محله ­های تهران احیاء می­شوند

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر با اشاره به این که پروژه­های شهری کوچک مقیاس باید جایگزین پروژه­های بزرگ مقیاس شوند، اظهار کرد: تحقق این مهم علاوه بر توزیع عادلانه منابع شهر، در تحقق رویکرد جهادی مدیریت شهری و اجرای عدالت در شهر نیز مؤثر است.

 

مهندس حقّانی با بیان این که توجه به محلات شهر و ساکنان آن­ها به عنوان اجتماعات کوچک انسانی و برنامه­ریزی برای احیای محلات به عنوان سلول­های زندگی شهری، باعث حرکت شهر به سوی پایداری می­شود، تصریح کرد: برنامه­ریزی اجرایی و بودجه­بندی عملیاتی از اولویت­های شورای چهارم شهر تهران است که گام­های خوبی در جهت تحقق آن­ها برداشته شده است.

وی با تأکید بر لزوم احیاء و تقویت نظارت سیستماتیک و هوشمندانه بر نهادهای شهری به عنوان موضوعی محوری، اضافه کرد: با توجه به الزامات و مقتضیات شهر و انتظارات و مطالبات شهروندان، باید اقدامات و خدمات خود را به روز متحول کنیم.

پأیبندی مسئولان به قانون مردم را به قانون پأیبند می­کند

 رییس کمیته محیط زیست شورای شهر با اشاره به این که وجود قوانین و مقررات جامع و کامل در جامعه از اهمیت ویژه­ای برخوردار است، اظهار کرد: اما مهم­تر از وجود اصل قانون اجرای قانون و روحیه عمل به مفاد آن به عنوان مسأله­ای محوری است.

مهندس حقّانی با بیان این که عمل به طرح­های جامع تفضیلی شهر تهران و اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر تهران از جمله مصادیق قانون­گرایی است، تصریح کرد: پآیبندی مسئولان نظام از دولت­مردان گرفته تا نمایندگان مجلس و از مسئولان شهری گرفته تا اعضای شورای شهر به قانون، مردم را نیز به قانون پآیبند می­کند.

وی در پایان با تأکید بر این که مصوبات مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر تهران برای تمامی دستگاه­های اجرایی لازم ­الاجراست، خاطرنشان کرد: مصوبات مذکور اسنادی صرفاٌ برای استحضار مسئولان نیستند، بلکه شیوه ­نامه ­یی برای اجرا هستند که مسئولان به عنوان مجریان قانون موظف به اجرای آن­ها می­باشند.

 

کد مطلب: 42464| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۲/۲۶ ۱۴:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷  ,   March 24, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.