وضعیت بارش در سمنان قرمز شد!

محیط زیست گردشگری - فرازنیوز: تغییر اقلیم و کاهش بارندگی در سال های اخیر باعث شده استان سمنان که در وضعیت سفید و متعادل بود، اکنون در وضعیت قرمز و خشکسالی قرار گیرد.
کد مطلب: 42791| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۳/۱ ۱۷:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
وضعیت بارش در سمنان قرمز شد!
به گزارش فرازنیوز، غلامرضا حسنی غربا مدیرکل هواشناسی استان سمنان روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا، افزود: با بارندگی های مطلوب فروردین امسال کاهش میزان بارندگی در استان از 67 درصد به 48 درصد رسید و با پیش بینی بارندگی ماه های آینده هنوز در وضعیت خشکسالی هستیم.
 
وی با اشاره به قرار داشتن 21 استان کشور در وضعیت خشکسالی با شدت های مختلف، خاطرنشان کرد: استان های البرز، سمنان، تهران و خراسان شمالی در بدترین شرایط قرار دارند.
 
وی با بیان اینکه تغییر اقلیم در سال های اخیر باعث تغییر متوسط دما در استان شده است، ادامه داد: در 25 سال گذشته، شدیدترین سرما و گرما را در زمستان و تابستان پارسال داشتیم.
 
وی تصریح کرد: دوام سرمای سال گذشته حتی از سرمای سال 86 که سرمای دوره ای بوده، شدیدتر بوده است.
 
حسنی غربا بر مدیریت منابع آب در بخش کشاورزی و شرب تاکید کرد و اظهار داشت: استان سمنان در سال زراعی جاری فقط 47 درصد بارندگی لازم را دریافت کرده و با وجود چند موج بارشی در ماه های آینده، وضعیت آبی در این استان بحرانی است.
 
وی افزود: شاهرود، میامی و بیارجمند کمترین میزان بارندگی ها را داشته اند و وضعیت خشکسالی در شرق استان سمنان شدیدتر از دیگر نقاط آن است.
 
مدیرکل هواشناسی استان سمنان پیش آگاهی، مطالعه، اقدام بموقع، هماهنگی و مشارکت مردمی در زمان خشکسالی در مصرف آب را ضروری عنوان کرد.
کلید واژه ها: سمنان خشکسالی
کد مطلب: 42791| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۳/۱ ۱۷:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 21, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.