آزادسازی نرخ بلیط هواپیما رسما کلید خورد

راه و مسکن - فرازنیوز: آزادسازی نرخ بلیط هواپیما در سکوت کامل خبری به طور رسمی کلید خورد و دولت با محوریت سازمان هواپیمایی دستورالعمل 11 ماده‌ای نظارت بر اجرای طرح آزادسازی نرخ خدمات حمل و نقل هوایی را به ایرلاین‌ها ابلاغ کرد.
کد مطلب: 42859| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۳/۳ ۱۵:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
آزادسازی نرخ بلیط هواپیما رسما کلید خورد

به گزارش فرازنیوز، دستور العمل 11 ماده ای سازمان هواپیمایی کشوری تحت عنوان دستورالعمل نظارت بر اجرای طرح آزادسازی نرخ خدمات حمل و نقل هوایی به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است.
 
از جمله مهمترین مواردی که در این دستورالعمل آمده، این است که شرکت‌های هواپیمایی باید آمار پروازهای خود را به سازمان هواپیمایی اعلام کنند. نرخ مسیرها باید به سازمان اعلام شده و همچنین باید نرخ‌ها بر روی بلیط ها درج شود.
 
همچنین در این ابلاغیه مطرح شده که طبقه بندی نرخ‌ها باید براساس زمان و شرایط پرواز از سوی ایرلاین‌ها اطلاع رسانی شود، ضمن آنکه آزادسازی نرخ بلیط شامل نرخ بلیت‌هایی که در قبل از اجرای آزادسازی فروخته شده است، نمی شود.
 
براساس این ابلاغیه، باید در طول مدت اجرای این قانون، شرکت‌ها به صورت دوره ای جلساتی را با سازمان هواپیمایی کشوری برگزار کنند و شرکت‌های هواپیمایی موظفند که بر دفاتر فروش بلیط نظارت داشته باشند، همچنین فرودگاه ها برای زمان پرواز SLOT با شرکت های هواپیمایی همکاری کنند.
 
در عین حال باید توجه داشت که اجرای متنوع سازی و آزادسازی نرخ بلیط هواپیما به صورت چراغ خاموش به اجرا درآمده است.

کد مطلب: 42859| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۳/۳ ۱۵:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 20, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.