تصاویر مناظر بهاری ارسباران

محیط زیست گردشگری - فرازنیوز: ارسباران یا «قره داغ» یک ناحیهٔ کوهستانی و جنگلی است که در شمال استان آذربایجان شرقی و جنوب رودخانه ارس با وسعت بیش از ۷۰ هزار هکتار واقع شده‌است.
کد مطلب: 43054| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۳/۹ ۹:۱۱:۱۰| نسخه چاپی
تصاویر مناظر بهاری ارسباران
به گزارش فرازنیوز، ابن ناحیه سرزمین پهناوری است که از شمال به رود ارس و از مشرق به مشکین شهر و مغان و از جنوب به سراب و اوجان و از مغرب به مرند و تبریز محدود است و شهرستان اهر را در بر می‌گیرد. 
 
در بیشتر نقاط غربی و شمالی در اطراف دهات وایقان، وینق، آئینه‌لو، حسن‌آباد و دیزمار جنگل‌های کم‌نظیری وجود دارد که به جنگل ارسبارانی مشهور می‌باشد. ارسباران صرف نظر از جاذبه‌های شکارگاهی، اقتصادی، اجتماعی‌ و فرهنگی به دلیل وجود گونه‌های گیاهی و جانوری کمیاب، چشم‌اندازهای بکر و وسیع و شکنندگی و آسیب‌پذیری بالای خود در سال‌های ‪ ۱۳۵۰‬و ‪ ۱۳۵۲‬شمسی ابتدا به عنوان منطقهٔ ممنوعه و سپس منطقهٔ حفاظت شده تحت حفاظت و نظارت اعلام شد. 
 
در منطقه‌ی حفاظت شدهٔ ارسباران ‪ ۲۱۵‬گونه پرنده، ‪ ۲۹‬گونه خزنده، پنج گونه دوزیست، ‪ ۴۸‬گونه پستاندار و ‪ ۱۷‬گونه ماهی شناخته شده است. 
 
منطقه‌ٔ ارسباران در سایهٔ وجود زیستگاه‌های غنی یاد شده، زیستگاه پستانداران بزرگ نظیر کل و بز، گراز، خرس قهوه‌ای، گرگ، «قره قولاغ» و «پلنگ» می‌باشد. 
 
عکس های زیبای خبرگزاری فارس از طبیعت زیبای منطقه ارسباران و جنگل های اینانلو را مشاهده می کنید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
کد مطلب: 43054| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۳/۹ ۹:۱۱:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶  ,   August 23, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.