اولین مهاجران ساکن استرالیا چه می‌خوردند؟

جهان - فرازنیوز: مغز کانگورو، شترمرغ استرالیایی (امو) و یا وامبت کباب شده (پستاندار کیسه دار وعلف خوار) از جمله غذاهایی است که به عنوان خوراک مهاجران اولیه استرالیا در اولین کتاب آشپزی آن قاره به آن اشاره شده است.
کد مطلب: 43136| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۳/۱۰ ۱۷:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
اولین مهاجران ساکن استرالیا چه می‌خوردند؟

به گزارش فرازنیوز، این کتاب در سال ۱۸۶۴ توسط یک زمیندار از نسل مهاجران بریتانیایی که به استرالیا رفته بودند نوشته شده و به چاپ رسیده است.

به گزارش شبکه خبری ای بی سی، این کتاب به مناسبت صد و پنجاهمین سالگرد چاپ آن در کتابخانه ایالتی تاسمانی، یکی از ایالت های استرالیا، به نمایش گذاشته شده است. این کتاب یکی از قدیمی ترین اسنادی است که تلاش مهاجران بریتانیایی برای انطباق پخت و پز خود با مواد اولیه محلی را نشان می دهد.

در یکی از دستورهای پخت و پز این کتاب روش تهیه یکی از غذاهای مرسوم در آن زمان به نام "اسلیپری باب" اینطور توضیح داده شده است :"مغز کانگورو را با لایه ای از ترکیب آرد و آب که حالت مایع دارد، بپوشانید و بعد آن را در چربی امو (شترمرغ استرالیایی) سرخ کنید." اما در همان جا هشدار داده می شود که این غذا بسیار سنگین است و برای خوردن آن به اشتهای فراوان و قدرت هضم خوبی نیاز هست.

ادوارد ابوت نویسنده این کتاب آشپزی در دستور پخت غذای دیگری به نام "پن جم" می نویسد:" دم کانگورو را با پوستش داخل ذغال و خاکستر باقی مانده از آتش بگذارید و وقتی که تقریبا پخته شد آن را از خط مفاصل بریده و پوست آن را بکنید. بعد آنها در چربی ژامبون، قارچ و فلفل سرخ کنید."

یان موریس مسئول این نمایشگاه می گوید یادداشت ها و نوشته های قدیمی تر در این زمینه، از جمله دفتر خاطرات مری آپورت در سال ۱۸۳۱ که او هم ساکن ایالت تاسمانی استرالیا بوده، نشان می دهد که مهاجران بریتانیایی مواد اولیه ناآشنا و عجیب این منطقه را درغذاهای قدیمی و آشنای خود جایگزین می کردند.

یان موریس می افزاید:"به عنوان نمونه مری آلپورت توضیح می دهد که یک شب برای شام تنها چیزی که داشتند گوشت یک مورچه خورک (اچیدنا) بود و او آن را به روش یکی از خوراک های شناخته شده بریتانیایی یعنی بچه خوک تنوری می پزد. و یا در مورد دیگری توضیح می دهد که والابی، حیوان کوچکتری از خانواده کانگورو، را به روش مرسوم در بریتانیا برای پخت خرگوش اسکاتلندی می پزد."

کد مطلب: 43136| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۳/۱۰ ۱۷:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶  ,   August 23, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.