کانادا: مواضع‌مان در قبال ایران تغییری نخواهد کرد

سیاست خارجی - فرازنیوز: سخنگوی وزیر امور خارجه‌ کانادا گفت: در صورت بهبود روابط همپیمانانش با ایران موضع دولت کانادا در قبال ایران همانند قبل باقی خواهد ماند.
کد مطلب: 43949| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۳/۲۸ ۱۴:۸:۱۰| نسخه چاپی
کانادا: مواضع‌مان در قبال ایران تغییری نخواهد کرد

 به گزارش فرازنیوز، به نقل از  ایسنا، آدام هاگ، سخنگوی وزیر امور خارجه کانادا در یک ایمیل اعلام کرد روابط کانادا با تهران تا زمانی که ایران ثابت نکند قابل اعتماد است همانند قبل باقی خواهد ماند.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری کانادا پرس ، وی در ادامه گفت: ما یک سیاست خارجی ساخته شده در کانادا داریم و در حالی که به تصمیمات دوستان و همپیمانانمان احترام می‌گذاریم موضعمان در قبال ایران مشخص است و به اصول پایبند خواهیم بود.
 
سخنگوی وزیر خارجه‌ کانادا در پیام خود همچنین اظهار کرد: کانادا تا زمانی که دلیل واقعی برای اعتماد به صحبت‌های ایران پیدا نکند روابط خود با این کشور را به حالت تعلیق نگه خواهد داشت.
 
بر اساس این گزارش آدام هاگ در حالی این سخنان را مطرح کرده است که انگلیس روز گذشته اعلام کرد سفارت خود را در تهران بازگشایی خواهد کرد و آمریکا نیز خواستار برقراری ارتباط و همکاری با ایران در خصوص حل بحران امنیتی در عراق است.
 
سفارت انگلیس در تهران در سال2011 در پی یک حمله به این سفارت‌خانه تعطیل و در پی آن روابط میان ایران و انگلیس متوقف شد. کانادا نیز متعاقب این حادثه در سال 2012 سفارت خود در تهران را تعطیل و دیپلمات‌های ایرانی را از کشورش بیرون کرد.
 
ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس گفته است که دو کشور باید روابط خود را بهبود بخشند و بازگشایی سفارت کشورش در تهران اقدامی است در این جهت.

کد مطلب: 43949| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۳/۲۸ ۱۴:۸:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸  ,   April 19, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.