پس از داعش، «دامس» را بشناسید

تحولات جهانی - فرازنیوز: یک روزنامه الجزایری، از تلاش ۲۰۰۰ تونسی در قالب گروه تروریستی داعش حکایت دارد که برای تشکیل گروهکی به نام «دامس» در مغرب عربی فعالیت می کنند. این گروه درحال آماده شدن و تهیه مقدمات برای ایجاد شاخه خود از الجزایر گرفته تا تونس است.
کد مطلب: 44255| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۶ ۱۷:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
پس از داعش، «دامس» را بشناسید

به گزارش فرازنیوز، یک روزنامه الجزایری از وجود 2000 تونسی در گروه تروریستی داعش خبر داد و تصمیم این گروه برای ایجاد شاخه خود در مغرب عربی با نام «دامس» خبر داد.

بنابر این گزارش، روزنامه البلاد چاپ الجزایر نوشت: الجزایر با همسایه خود تونس توافقنامه ای امنیتی به امضا رسانده است که بر لزوم جلوگیری از خطر عزیمت هزاران مهاجر به سوریه برای نبرد در کنار گروه های مسلح تروریستی تاکید می کند.

 

بنابر گزارش های رسیده، گروه دامس درصدد هجوم به الجزایر است.

بعد از داعش دامس را بشناسید

برپایه این گزارش، آمار مسئولان تونسی از عضویت 2400 تن از اتباع این کشور در گروه های مسلح حکایت دارد که 2000 تن از آنان عضو گروه داعش هستند. این گروه درحال آماده شدن و تهیه مقدمات برای ایجاد شاخه خود از الجزایر گرفته تا تونس با نام "دامس" است.

مغرب عربی یا مغرب اسلامی به مجموعه پنج کشور واقع در شمال و شمال غربی آفریقا اطلاق می شود و این لفظ را  بیشتر به منظور اشاره به مجموعه کشورهای آفریقایی مغرب، الجزایر، تونس، لیبی، موریتانی و منطقه مورد مناقشه صحرای باختری استفاده می کنند.

کد مطلب: 44255| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۶ ۱۷:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶  ,   September 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.