چاپ کتاب «هیلاری کلینتون» در چین ممنوع شد

بین الملل - فرازنیوز: چینی‌ها انتشار و ترجمه‌ی کتاب‌ «انتخاب‌های سخت» هیلاری کلینتون، سیاستمدار آمریکایی را ممنوع اعلام کردند.
کد مطلب: 44279| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۷ ۱۰:۴۳:۱۰| نسخه چاپی
چاپ کتاب «هیلاری کلینتون» در چین ممنوع شد

به گزارش فرازنیوز، بنابر اعلام انتشارات «سیمون و شاستر»، چینی‌ها از انتشار کتاب «انتخاب‌های سخت»، خاطرات هیلاری کلینتون و ترجمه‌ی چینی این اثر در این کشور جلوگیری کرده‌اند.

این کتاب که کمتر از یک ماه پیش روانه‌ی بازار شده‌، در فهرست پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفته است. «انتخاب‌های سخت» خاطرات چهار سال فعالیت کلینتون را در سمت وزیر امور خارجه‌ آمریکا روایت می‌کند.

کلینتون در بخش‌هایی از این کتاب دولت چین را «سختگیر و ظالم» توصیف کرده و آورده است: بر هیچ‌کس پوشیده نیست که چین مرکز جنبش ضددموکراتیک در آسیاست.

در سال 1995 کنفرانس سازمان ملل با موضوع زنان، در شهر پکن برگزار شد و کلینتون در کتاب خود از سانسور پوشش خبری سخنرانی‌اش در این همایش به شدت انتقاد کرد.

انتخاب‌های سخت

به گزارش گاردین‌، رییس انتشارات «سیمون و شاستر» در این‌باره گفت: این حرکت بسیار عصبانی‌کننده و باعث تاسف است و دلیلی بسیار روشن بر سطح پایین آزادی فکری در چین امروز است.

«کارپ» از مهم‌ترین ناشران چینی، از ترجمه‌ی این کتاب امتناع ورزید و «تجار کتاب شانگهای» مهم‌ترین آژانس وارداتی چین اعلام کرد نسخه‌های «انتخاب‌های سخت» را علی‌رغم فروش بالای بین‌المللی توزیع نخواهد کرد.


منبع: ایسنا
کد مطلب: 44279| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۷ ۱۰:۴۳:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶  ,   September 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.