نکونام: پیراهنم را با مسی عوض نکردم

ایران - فرازنیوز: جواد نکونام، کاپیتان تیم‌ملی ایران در هر سه بازی ایران در جام‌جهانی به‌طور ثابت بازی کرد تا او هم به جمع بازیکنانی بپیوندد که حضور در دو جام‌جهانی را تجربه کرده‌اند؛ بازیکنانی همچون علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا، آندرانیک تیموریان و مسعود شجاعی. نکونام از عملکرد تیم‌ملی خیلی راضی است و معتقد است مردم هم از عملکرد شاگردان کی‌روش در برزیل رضایت دارند.
کد مطلب: 44283| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۷ ۱۰:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
نکونام: پیراهنم را با مسی عوض نکردم

به گزارش فرازنیوز،   از بازی با بوسنی شروع کنیم، به صعود امیدوار بودیم ولی سرنوشت دیگری رقم خورد. دلیلش چه بود تیم از نظر توان بدنی تحلیل رفت؟
ما برای این بازی خوب آماده شده بودیم و تحلیل هم نرفته بودیم، اما گل اول شیرازه ما را از هم پاشید. نیمه‌دوم هجومی‌تر شدیم تا جبران کنیم اما گل دوم حریف کار را تمام کرد. بوسنی هم هیچ استرسی نداشت و راحت کارش را انجام داد.

 در مجموع عملکرد تیم‌ملی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
قبل از مسابقات خیلی‌ها درباره تیم ما تصورات دیگری داشتند، اما خداراشکر که توانستیم بازی‌های خوبی انجام دهیم و نتایج قابل‌قبولی هم بگیریم.

 شما از معدود بازیکنان ما هستید که دو جام‌جهانی را تجربه کرده‌اید؟ به نظر می‌رسد تفاوت این تیم با تیم 2006 این بود که تیم 2014 تیم بسیار متحد و منسجمی بود و حاشیه‌ای هم نداشت... .
به‌نظر من کلید موفقیت ما در جام‌جهانی 2014 و از همان ابتدای مسیر صعودمان به جام‌جهانی و نتایجی که در مقدماتی گرفتیم اتحاد تیمی‌مان بود. با همین اتحاد به جام‌جهانی صعود کردیم و در جام‌جهانی هم بازی‌های درخشانی انجام دادیم. ما توانستیم در برزیل همه دنیا را «سورپرایز» کنیم. به نظر من ما عملکرد بسیار خوبی داشتیم که دلیلش هم همین انسجام تیمی بود.

 به‌نظر می‌رسد اگر ما کمی خوش‌شانس بودیم به‌ویژه در بازی آرژانتین شاید برای اولین‌بار به دور دوم هم صعود می‌کردیم... .
موفقیت تیمی مثل ایران به خیلی از فاکتورها بستگی دارد. شانس نقش دارد، داوری نقش دارد. به‌نظر من خیلی چیزها می‌توانست به ما کمک کند که به دور دوم صعود کنیم، با این وجود کسب همین نتایج و ارایه این بازی‌ها که مورد قبول مردم هم قرار گرفت نتیجه این بود که ما تمام تلاش خودمان را انجام دادیم.

 حتما باخبر شده‌ای که مردم از عملکرد تیم به‌ویژه در بازی با آرژانتین خیلی راضی بودند؟
ما همه زحمت و تلاشمان را برای مردم انجام می‌دهیم. وقتی می‌بینید بازیکن ما می‌آید در جام‌جهانی 10کیلومتر، 11کیلومتر می‌دود مطمئن باشید به‌خاطر این است که ما بازیکنان با همه وجودمان برای تیم‌ملی کشورمان بازی کردیم و مطمئن باشید این راه را هم ادامه می‌دهیم.

 بیشتر مردم هم علاقه دارند که این تیم حفظ شود، کی‌روش حفظ شود و می‌گویند که با این تیم می‌توان در جام‌ملت‌های آسیا قهرمان شد، نظر شما چیست؟
هر موقع به من اجازه دادند که در این‌باره نظر بدهم من نظرم را می‌گویم. در این زمینه باید وزیر ورزش، رییس فدراسیون و مسوولان تصمیم بگیرند.

 امیدواریم هر تصمیمی که گرفته می‌شود خیر باشد. به‌هرحال ما نشان دادیم که می‌توانیم کارهای بزرگ انجام دهیم.

 به‌هرحال نظر کاپیتان تیم‌ملی خیلی می‌تواند مهم باشد؟
اگر از من نظر خواستند من نظرم را می‌گویم.

 نظرت درباره آقای کی‌روش هم که گفته می‌شود از تیم‌ملی جدا می‌شود، چیست؟
درباره ماندن ایشان باید فدراسیون و وزارت تصمیم بگیرند.‌ ای‌کاش همه جو رختکن ما پس از بازی با بوسنی را می‌دیدند. اثرات کارهای کی‌روش سال‌ها در فوتبال ایران می‌ماند.

 شما با چه دستاوردی برزیل را ترک می‌کنید؟
با سربلندی، کلا ایران با سربلندی برزیل را ترک کرد.

 به‌عنوان بازیکنی که سابقه حضور در جام‌جهانی را دارد، جام‌جهانی 2006برزیل چه تفاوت خاصی با جام‌جهانی آلمان داشت، ویژگی خاص جام‌جهانی برزیل چه بود؟
برای فوتبالیست جام‌جهانی و برزیل فرق نمی‌کند، بازیکن تمام تمرکزش روی کارش و بازی‌هایش است و چندان به برزیل یا کشوری دیگر فکر نمی‌کند و این موضوعات برای تماشاگران قابل‌توجه است. ما توجهمان به این بود که در جام‌جهانی بازی داریم، به این توجه نمی‌کردیم که در برزیل بازی می‌کنیم. اما فکر می‌کنم بقیه مردم از جام‌جهانی برزیل حسابی لذت بردند.

 برای جواد نکونام جام‌جهانی برزیل بهتر از جام‌جهانی آلمان بود، درست است؟
آن جام‌جهانی هم خاطرات شیرین خود را داشت، البته مشخص است که در این جام مردم بیشتر از عملکرد تیم راضی بودند.

 در پایان جام‌جهانی شما و آندرانیک تیموریان به باشگاه‌های اروپایی راه پیدا کردید، به نظرت این اتفاق پس از جام‌جهانی 2014 برای بازیکنان جوان تیم می‌افتد؟
مطمئن باشید پنج، شش بازیکن ما به اروپا خواهند رفت.

  یک سوال حاشیه‌ای، در روزهای گذشته مطرح شده بود که قبل از شروع بازی با آرژانتین قصد داشتی پیراهن مسی را بگیری، موضوعی که چند روزنامه خارجی به آن اشاره کرده بودند... .
این دیگر چه حرفی است. قبل از بازی قرار بود ما «زیست‌توپ» را به مسی هدیه بدهیم که مسوولان فیفا این اجازه را ندادند، در شروع بازی من داشتم به مسی می‌گفتم که ما یک هدیه برایت در نظر گرفته‌ایم که می‌خواهیم به تو بدهیم که ماموران فیفا اجازه ندادند. بین دو نیمه هم نشد و در آخر بازی به او دادیم. من هفت‌سال در اسپانیا برابر مسی بازی کردم یک‌بار هم نرفتم پیراهنم را با او عوض کنم حالا بروم قبل بازی به او بگویم پیراهنت را بده! اصلا چنین چیزی می‌شود؟ من اصلا علاقه‌ای به عوض‌کردن پیراهن در آخر بازی ندارم. دوست دارم پیراهن‌های تیم‌ملی خودمان را به یادگار نگه دارم. برای من پیراهن ایران ارزشمند‌تر از پیراهن آرژانتین و برزیل است

منبع: روزنامه شرق
کد مطلب: 44283| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۷ ۱۰:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸  ,   April 23, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.