دانش‌آموزان صاحب ایمیل می‌شوند

آموزش و پرورش - فرازنیوز: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مذاکرات لازم برای امضای تفاهم نامه با شرکت مخابرات گفت: ایمیل دانش‌آموزی برای دانش‌آموزان پایه هفتم و هشتم طراحی می‌شود.
کد مطلب: 44517| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۰ ۱۰:۴:۱۰| نسخه چاپی
دانش‌آموزان صاحب ایمیل می‌شوند

به گزارش فرازنیوز، علی زرافشان با اشاره به انجام مذاکرات لازم با شرکت مخابرات برای تنظیم تفاهم‌نامه‌ای جدید اظهار کرد:‌ تفاهم نامه قبلی دارای چند محور مختلف از جمله دسترسی مدارس، واحدهای آموزشی و مراکز اداری به شبکه ملی اطلاعات بود و در تفاهم نامه جدید به دنبال اجرای موارد جدیدتری هستیم.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه طی این تفاهم نامه در تلاش هستیم تا بستری مناسب برای زیرساخت‌های ارتباطی برای مدارس ایجاد کنیم،‌ گفت: به دنبال تعریف ایمیل رایگان برای دانش‌آموزان و تامین زیرساخت‌ها از جهت سخت افزارها و نرم افزارها هستیم.

 

زرافشان تصریح کرد:‌ هم‌اکنون در حال ارزیابی اقدامات انجام شده در این زمینه هستیم و از آنجایی که توسعه فناوی اطلاعات و دسترسی تمام آحاد جامعه یکی از اهداف اصلی دولت یازدهم است، دستورالعمل سیاستگذاری این موضوع در دولت مطرح شده و منتظر هستیم تا ابلاغ شود.

 

وی افزود:‌ دردستورالعمل دولت، برای تمام دستگاه‌ها تعیین تکلیف شده است و سازمان‌ها بر اساس تکالیف تعیین شده وظایف خود را انجام می‌دهند.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در خصوص راه اندازی ایمیل دانش آموزی خاطرنشان کرد: در درس کار و فناوری پایه ششم و هفتم بخشی از فعالیت‌هایی که برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است ورود به شبکه ملی و تعریف ایمیل و مبادله پست الکترونیک، است بنابراین طراحی ایمیل دانش‌آموزی با استانداردهای خاص خود برای دانش‌آموزان پایه هفتم و هشتم در درست اجراست.

 

زرافشان افزود: برای اجرای این موضوع مقرر شده تا مقدمات لازم فراهم شود و ایمیل طراحی شده در فضایی امن ایجاد می‌شود.

منبع: ایسنا

کلید واژه ها: ایمیل دانش‌آموزی
کد مطلب: 44517| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۰ ۱۰:۴:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.