رئیس‌جمهور:

هیچ بندزنی نمی‌تواند کاسه شکسته تحریم را به حالت اول برگرداند

سیاسی - فرازنیوز: رئیس‌جمهور با طرح این پرسش که "چرا بسیاری از صنایع ما پس از 40 یا 50 سال هنوز توان رقابت ندارند؟" تاکید کرد:‌ اگر حمایت در کنار رقابت نباشد، این حمایت مخرب است.
کد مطلب: 44529| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۰ ۱۰:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
هیچ بندزنی نمی‌تواند کاسه شکسته تحریم را به حالت اول برگرداند

به گزارش فرازنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن با بیان اینکه "کشور دارای بزرگترین مخازن نفت و گاز جهان است و به آبهای آزاد متصل بوده و از مزیت‌های تجاری و مراکز تحقیقاتی متعددی برخوردار است"، گفت: با این وجود چگونه است که ما هنوز نمی‌توانیم بگوییم ما کشوری صنعتی هستیم؟

 

وی همچنین افزود: آیا اشکال از برنامه اول و دوم و چهارم و پنجم است یا برنامه‌ریزی دولت یا قانون مجلس یا سیاست‌های کلی و چشم‌انداز 20 ساله است؟ اگر انرژی را به قیمت جهانی تحویل دولت دهیم، آیا تولید کشور قدرت صادرات دارد؟ اگر درهای کشور را باز و تعرفه را کنار بگذاریم، تولید کشور توان رقابت با منطقه و جهان را دارد؟

 

رئیس‌جمهور در ادامه صحبت‌های خود با تاکید بر عزم دولت برای مهار تورم و خروج کشور از شرایط رکود، به آمارهای ارائه شده از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره رشد تولید در برخی حوزه‌ها، اظهار کرد: بر این اساس، اولین گام برای شکستن رکود برداشته شده است.

 

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش دولت و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای اشاره کرد و گفت: من قول می‌دهم که کاسه تحریم شکسته شده است و هیچ بندزنی نمی‌تواند این کاسه شکسته را به حالت اول بازگرداند.

 

وی اضافه کرد: دولت، وزارت امور خارجه و تیم مذاکره‌کننده، در مذاکرات می‌دانیم که چه می‌کنیم و به حول و قوه الهی به نتیجه نهایی خواهیم رسید.

منبع: ایسنا

کد مطلب: 44529| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۰ ۱۰:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 20, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.