مراقب خشک شدن چشم هایتان باشید

علمی و پزشکی - فرازنیوز: اتاق کار یا خواب خودتان را همیشه مرطوب نگه دارید و استفاده از دستگاه های بخور سرد بهترین گزینه برای جلوگیری از خشک شدن هوای اتاق است. اگر به دستگاه های مرطوب کننده دسترسی ندارید یک لیوان آب در اتاق قرار دهید تا به مرور تبخیر شود.
کد مطلب: 44689| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۳ ۰:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
مراقب خشک شدن چشم هایتان باشید

به گزارش فرازنیوز، کاهش آب بدن به جز ایجاد تشنگی و کم کار شدن دستگاه های مختلف داخلی سبب خشک شدن سطح چشم نیز خواهد شد و در پی این مشکل، ضعیف شدن چشم ها را درپی خواهیم داشت. برای جلوگیری از خشک شدن چشم ها باید راهکارهای مناسب زیر را در ذهن داشته باشید:

استفاده از اشک های مصنوعی نخستین مانع خشک شدن چشم ها می شود. در فصل تابستان که هوا گرم تر است بیشتر از این قطره ها استفاده کنید تا سطح چشم همیشه طراوت داشته باشد و فشار اضافی به آن وارد نشود. استفاده از اشک های مصنوعی در ماه رمضان نیز مشکلی ندارد،زیرا این قطره ها ارزش غذایی نداشته و روزه را باطل نمی کند.

اتاق کار یا خواب خودتان را همیشه مرطوب نگه دارید و استفاده از دستگاه های بخور سرد بهترین گزینه برای جلوگیری از خشک شدن هوای اتاق است. اگر به دستگاه های مرطوب کننده دسترسی ندارید یک لیوان آب در اتاق قرار دهید تا به مرور تبخیر شود.

 


** استعمال سیگار یا مواد مخدر سبب خشک شدن چشم ها و ضعیف شدن آن به مرور می شود. با هر نخ سیگار که یک نفر می کشد، بیش از 30 درصد از آب چشم های او خارج می شود.
 

** قبل از خواب چند لیوان اب بنوشید و همچنین می توانید از قطره های اشک مصنوعی استفاده کنید. این کار سبب می شود در طول شب چشم ها اب خود را از دست نداده و صبح بدون سوزش و خارش چشم از خواب بیدار خواهید شد.

کد مطلب: 44689| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۳ ۰:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 21, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.