جهان متعلق به کسانی است که بیشتر می خوابند!

تازه های علمی - فرازنیوز: یک انسان سالم برای این که بتواند کارهای روزانه خود را انجام دهد به ۶ تا ۸ ساعت خواب شبانه نیاز دارد اما اکنون این رقم برای کارایی بیش‌تر در طول روز تغییر کرده است.
کد مطلب: 44787| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۴ ۱۵:۷:۱۰| نسخه چاپی
جهان متعلق به کسانی است که بیشتر می خوابند!

به گزارش فرازنیوز، احتیاجات خواب برای هر سنی تفاوت دارد. تاکنون به کرات این جمله را شنیده‌ایم که انسان باید بین 6 تا 8 ساعت خواب شبانه داشته باشد اما اکنون محققان معتقدند افرادی که بیشتر از این میزان و حدودا 10 ساعت از شبانه‌روز را به خواب اختصاص می دهند دارای عملکرد بهتری نسبت به سایرین هستند.
 
جهان متعلق به کسانی است که بیشتر می خوابند!

 

خواب همانند یک سرمایه گذاری مناسب است زیرا اگر توازن مناسبی بین خواب و فعالیت های روزمره وجود داشته باشد، ذهن و مغز می‌توانند به فعالیت‌های خلاقانه‌تری دست پیدا کنند در نتیجه میزان کارایی و عملکرد آنها نیز افزایش پیدا می‌کند. اما در این میان معیارهایی مانند نیاز شخص به خواب شبانه، ریتم زندگی، بیماری، وراثت، سن، شرایط شغلی و حرفه‌ای، افسردگی و غیره می‌تواند میزان ساعت خواب شبانه را متغییر کند.
 
آمارهایی از میزان خواب شبانه در کشورهای مختلف

 

فرانسه یکی از کشورهایی است که شهروندانش حدودا 7 تا 8 ساعت در طول شبانه‌روز را به استراحت و خواب اختصاص می‌دهند. اما این مقدار با افزایش سن تغییر می‌کند. کشورهای دیگری مانند آمریکا، انگلیس، آلمان، اسپانیا نیز همانند فرانسه حدودا 6 تا 8 خواب در طول شبانه‌روز دارند.
 
رتبه ممتاز خواب‌آلودگی به استرالیا رسید

 

استرالیا تنها کشوری است که مردمانش بیش از 9 ساعت در شب به استراحت می‌پردازند.
 
رتبه آخر خواب شبانه‌روز به کشورهای آسیایی رسید

 

کشورهای آسیایی کمتر از 6ساعت در طول شبانه‌روز می‌خوابند.

کد مطلب: 44787| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۴ ۱۵:۷:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶  ,   August 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.