هلند – آرژانتین؛ جنگ تاکتیک‌ها در نیمه نهایی

جهان - فرازنیوز: تیم فوتبال هلند با برتری برابر کاستاریکا موفق شد به مرحله نیمه نهایی جام جهانی برسد.
کد مطلب: 44875| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۵ ۱۲:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
هلند – آرژانتین؛ جنگ تاکتیک‌ها در نیمه نهایی

به گزارش فرازنیوز، تیم فوتبال هلند موفق شد در ماراتنی نفس گیر تیم کاستاریکا را در ضربات پنالتی شکست دهد و رقیب تیم آرژانتین در مرحله نیمه نهایی شود.

شگفتی ساز ترین تیم جام جهانی در مرحله یک چهارم نهایی در حالی برابر رقیب اروپایی اش هلند قرار گرفت که حال و روز متفاوتی با حریف داشت؛ کاستاریکا برای اولین بار در تاریخ جام جهانی طعم حضور در مرحله یک چهارم نهایی را می چشید ولی هلند دومین بار پیاپی بعد از جام جهانی 2010 بود که حضور در این مرحله را تجربه می کرد. البته هلندی ها پیش تر در سال های 94 و 98 هم چنین تجربه ای داشتند و از همه مهمتر اینکه فینالیست دوره قبل هم بودند.

برگزاری بازی در ورزشگاه فونته نوا هم نوید این بار می داد که دیدار پرگلی در راه است؛ در واقع در 5 مسابقه ای که قبل از هلند – کاستاریکیا در این ورزشگاه برگزار شده بود 24 گل به ثمر رسیده بود و امید می رفت این رویه در این بازی هم حفظ شود.
با شروع بازی اما این معادله کمی به هم ریخت؛ حضور
دروزاه بانی به نام کیلور ناواس درون دروازه تیم کاستاریکا مانع از رسیدن لاله های نارنجی به گل رسید. ارگرچه هلندی ها در نیمه اول تیم برتر میدان بودند ولی درخشش ناواس که پیش از بازی به جای توپ فوتبال با توپ تنیس تمرین کرده بود یکی پس از دیگری حملات روبن و هم تیمی هایش را مهار کرد.

در نیمه دوم هم به رغم اینکه هلندی ها اماده تر نشان می دادند توپی از خط دروازه ها نگذشت؛ هلندی که 10 گل از 11 گل اخرش در جام جهانی را در نیمه دوم به ثمر رسانده بود در این نیمه هم دست خالی ماند تا خطرهای زهرآگینی که مهاجمان این تیم در دقیقه 93 بازی روی دروازه کاستاریکا ایجاد کردند هم بی حاصل بماند و کار به وقت های اضافه کشیده شود.

در وقت اضافه اول تیم هلند نمایش بهتری داشت ولی در وقت اضافه دوم کاستاریکا پوست انداخت و روی ضد حملات فوق العاده خطرناک نشان داد. این تیم که در این جام یکی پس از دیگری تیم های اروپایی را از دم تیغ گذرانده بود به همه به غیر از انگلیس هم گل زده بود تا نشان دهد راه رسیدن به دروازه هلندی ها را هم بلد است. در واقع کاستاریکایی ها در 9 دیدار قبلی شان برابر تیم های اروپایی موفق شده بودند به همه به غیر از انگلیس گل بزنند.

 

اما نه این تیم و نه هلندی که در این وقت اضافه به تیر زد نتوانستند به گلی برسند تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود. نکته قابل توجه اینکه فان خال درست در ثانیه های اخر بازی دروزاه بان اصلی تیمش را عوض کرد تا تیم کرول به جای سیلسن وارد میدان شود به این امید که ضربات پنالتی کاستاریکایی ها را مهار کند.

فان خال البته از سرنوشت شوم هلند می ترسید؛ لاله های نارنجی غالب بازی هایی که در جام جهانی به وقت اضافه رفته بود را بیش از آنکه ببرند واگذار کرده بودند. البته این بار حساب کتاب فان خال بزرگ درست از آب درآمد و در ضربات پنالتی این هلند بود که موفق شد به برتری برسد و به مرحله نیمه نهایی جام جهانی برسد.

هلند حالا باید در نیمه نهایی برابر تیم آرژانتین به میدان برود تا تقابل مسی و ایگواین با فان پرسی و روبن جالب توجه تر از هر زمان دیگری باشد. در واقع در نیمه نهایی جام جهانی حالا باید شاهد جدالی اروپایی – آمریکای جنوبی باشیم؛ جایی که تیم های برزیل – آلمان از یک سو و هلند – ارژانتین از سوی دیگر به مصاف هم بروند

 

منبع: فرارو

کد مطلب: 44875| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۵ ۱۲:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶  ,   September 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.