21 درصد ازدواج‌ها در ایران منجر به ناباروری

اجتماعی - فرازنیوز: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی همدان، بر تمایل دولت به فرزندآوری تأکید کرد.
کد مطلب: 45102| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۸ ۱۲:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
 21 درصد ازدواج‌ها در ایران منجر به ناباروری

به گزارش فرازنیوز، دکتر «حسین عرفانی» در نشست خبری با مدیران مسئول و سرپرستان رسانه‌ها گفت: طرح کنترل جمعیت و میزان باروری یکی از برنامه‌های اساسی هر دولت است که بر اساس هرم جمعیت تعریف می‌شود.

وی ادامه داد: بعلت پائین بودن میزان باروری، افزایش سن ازدواج، افزایش طلاق و عدم تمایل به فرزندآوری برای جایگزینی نسل‌ها، باید به بحث درمان ناباروری و افزایش جمعیت بیشتر توجه شود.

دکتر عرفانی میانگین فرزندآوری در ایران را 1.8 درصد برشمرد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز گفت: بخشی از وظایف دولت برعهده‌ی وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی و بقیه برعهده دیگر ارگان‌هاست، از همین‌رو شورای سلامت و امنیت غذایی در استانداری تشکیل شده و با همکاری دیگر ارگان‌ها، اقدامات لازم انجام می‌شود.

دکتر «ایرج خدادادی» با اشاره به آزمایشگاه کنترل کیفی غذا و دارو اظهار کرد: در این آزمایشگاه ما نوع و میزان سموم را اعلام می‌کنیم و دیگر نهادهای مرتبط باید پروتکل لازم را اجرایی کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه به عرضه‌ی گیاهان دارویی در عطاری‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: داروی گیاهی و گیاه دارویی دو مقوله‌ی مجزا بوده و عرضه‌ی گیاه دارویی در عطاری‌ها مشکلی ندارد. اما فروش دارو چه بصورت گیاهی و چه شیمیایی، ضوابط خاصی دارد و این مراکز حق عرضه‌ی داروهای گیاهی و فرآورده‌های آن را ندارند.

وی یکی دیگر از اقدامات حوزه‌ی دانشگاه علوم پزشکی را جمع‌آوری و نمونه‌برداری از فرآورده‌های غذایی از مراکز عرضه اعلام کرد.

منبع: ایسنا
کد مطلب: 45102| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۱۸ ۱۲:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷  ,   February 20, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.