مديرعامل بيمه آسيا:

بررسي همزمان لايحه دولت و طرح مرکز پژوهش‌ها براي اصلاح قانون بيمه شخص ثالث

بانک و بیمه - فرازنیوز: مديرعامل بيمه آسيا با بيان اينکه لايحه دولت و طرح مرکز پژوهش‌ها براي اصلاح قانون بيمه شخص ثالث در کميسيون اقتصادي در حال بررسي است، گفت: بخش نرخ‌گذاري بيمه فعلا مراعا مانده و مقرر شد بررسي آن با حضور همه مسئولان مربوط انجام شود.
کد مطلب: 45284| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۲۱ ۱۴:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
بررسي همزمان لايحه دولت و طرح مرکز پژوهش‌ها براي اصلاح قانون بيمه شخص ثالث

به گزارش فرازنیوز، ابراهيم کاردگر در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به بررسي اصلاح قانون شخص ثالث در کميسيون اقتصادي مجلس، اظهارداشت: در اين کميسيون هم طرح مرکز پژوهش‌هاي مجلس و هم لايحه بيمه مرکزي براي اصلاحيه قانون در حال بررسي است.

وي افزود: اين اصلاحيه بيشتر جنبه تکميلي دارد و با توجه به اينکه نگاه مجلس، دولت و قوه قضائيه نسبت به اين قانون، حمايتي است، بررسي‌هاي مفصلي براي اصلاح آن در انجام مي‌گيرد.

مديرعامل بيمه آسيا با اشاره به حضور مديران عامل شرکت‌هاي بيمه در جلسات کميسيون اقتصادي براي بررسي قانون بيمه شخص ثالث، درخصوص نرخ‌گذاري گفت: بررسي بخش نرخ‌گذاري بيمه شخص ثالث فعلا مراعا مانده و مقرر شد بررسي اين بخش از قانون در جلسه‌اي با حضور تمامي مديران عامل شرکت‌هاي بيمه، مسئولان بيمه مرکزي و نمايندگان عضو کميسيون اقتصادي و مرکز پژوهش‌هاي مجلس انجام شود.

کاردگر با بيان اينکه طرح بيمه مرکزي و مرکز پژوهش‌هاي مجلس اشتراکات زيادي دارند، افزود: در اين جلسات تمام بندهاي قانون بيمه شخص ثالث از جنبه‌هاي مختلف حقوقي و اقتصاد بيمه بحث و بررسي مي‌شود؛ تاکنون اين جلسات روند خوبي را طي کرده و اميدوارم اصلاحيه‌اي که در نهايت به صحن علني مجلس ارائه مي‌شود، تمام جوانب را مورد توجه قرار داده باشد.

قانون بيمه شخص ثالث (قانون اصلاح قانون بيمه اجباري مسؤوليت مدني دارندگان وسايل نقليه موتوري زميني در مقابل شخص ثالث) داراي 30 ماده است که در سال 1347 تصويب و در سال 1387 اصلاح شد.

کد مطلب: 45284| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۲۱ ۱۴:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸  ,   April 23, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.